Codziennie pracuję z dużą ilością pacjentów, którzy cierpią na zaburzenia odżywiania. terapia z tymi pacjentami jest bardzo ciężką i czasochłonna, dlatego cały czas szukam możliwości, by poszerzać swoje kompetencje. Jest to bardzo ważne, bym był wszechstronnie wykształcony, bo nie na każdego pacjenta zadziała ta sama terapia, a jest ona bardzo ważna.

Cena i jakość niedrogiego kuru hipnozy

niedrogi kurs hipnozy - cenaJakiś czas temu dyrektor ośrodka wezwał mnie na rozmowę. Powiedział mi, ze zostało im jeszcze trochę pieniędzy i chcą przeszkolić pracowników ośrodka. Spytał się, czy nie interesowałby mnie niedrogi kurs hipnozy – cena miała być w pełni pokryta przez ośrodek. Całość kosztowała kilkaset złotych. Zgodziłem się z chęcią, bo już dawno chciałem iść na taki kurs. Okazało się, że kurs miał odbyć się za dwa tygodnie. Z niecierpliwością czekałem na datę rozpoczęcia kursu, bo bardzo chciałem dowiedzieć się wszystkiego o hipnozie. Okazało się, że szkolenie podzielone było na kilka części. Najpierw była część teoretyczna, gdzie dowiedziałem się wszystkiego o tym, w jaki sposób działa hipnoza i jak należy jej używać. Była też informacja o tym, w jakich sytuacjach nie powinno korzystać się z transu hipnotycznego. Chodziło przede wszystkim o pacjentów z chorobami psychicznymi, gdzie hipnoza mogła im jeszcze zaszkodzić. Na szkoleniu pani szczegółowo mówiła w jaki sposób można wprowadzić pacjenta w podwyższony stan sugestywności. Było to bardzo ważne w mojej branży, bo zmiana nawyków osób z zaburzeniami odżywiania jest bardzo ciężka do uzyskania. Kolejna część szkolenia polegała na praktyce. Było to wprowadzenie w którym chodziło przede wszystkim o to, jak przygotować pacjenta do wejścia w stan hipnozy. Trzeba było zapewnić mu wygodną pozycję, cisze i odpowiednie warunki, które trochę przypominały leżakowanie w przedszkolu. Jest to bardzo ważna część każdej hipnozy, bo to od naszego zaangażowania zależy, czy terapia ta okaże się skuteczna.

Czasami trzeba ją powtórzyć do kilku razy w tygodniu, ale efekty powinny być szybko widoczne. Byłem bardzo zadowolony z przebiegu kursu. Nie spodziewałem się, ze za taką cenę zdobędę tyle cennych informacji i umiejętności. Dowiedziałem się od pani szkolącej, że często polecają swoje usługi ośrodkom i dają im zniżki. Zależy im po prostu na propagowaniu psychozy.

Kategorie: Usługi