Należę do osób, które uważają się za wierzące. W pełni rozdzielam jednak wiarę od jej praktykowania. Chodzi o to, że Boga nosi się w sercu a pomodlić można się wszędzie. Takie jest moje zdanie, chociaż oczywiście kłóci się ono z samym dogmatem wiary. Ja poszedłem jednak w trochę inną stronę z moim zaangażowaniem w wiarę katolicką. Zacząłem czytać książki napisane przez duchownych. Wcześniej tego nigdy nie robiłem, ale muszę przyznać, że teraz bardzo lubię czytać tego rodzaju wolumeny.

W książkach katolickich można znaleźć źródło motywacji

książki katolickie - bestselleryWszystko zaczęło się kilka miesięcy temu, kiedy miałem ogromne problemy ze znalezieniem pracy. Straciłem dobrze płatną posadę, a potem długo nie umiałem znaleźć nowej. Pojawiło się lekkie załamanie i brak wiary w siebie. Następnie zacząłem tracić motywację do szukania nowej pracy. Wiedziałem, że muszę się otrząsnąć, ale z dnia na dzień było to coraz trudniejsze. Aż w końcu któregoś dnia wybrałem się do księgarni. Chciałem kupić jakąś książkę napisaną przez jednego ze słynnych mówców motywacyjnych. Przypadkiem jednak trafiłem na książki katolickie – bestsellery leżały na jednej półce, książka przy książce. Zacząłem te lektury przeglądać z czystej ciekawości i nawet nie zauważyłem, że przy półce z tymi książkami spędziłem całą godzinę. Pomyślałem, że to jest właśnie to, czego mi potrzeba. I tak kupiłem pierwszą książkę katolicką bardzo znanego autora. Nie będę tutaj robił reklamy z imienia i nazwiska, ale tego księdza znają wszyscy, którzy lubią ten rodzaj literatury. W każdym razie w książce tej odkryłem źródło motywacji do działania. I była to motywacja, jakiej dotąd nie miałem. Mogę dzisiaj powiedzieć, że przeczytana pierwsza książka o tematyce religijnej pomogła mi bardzo w kryzysie, jaki wtedy miałem. Dzisiaj mam świetną pracę, w której dobrze zarabiam. W wolnych chwilach dużo czytam.

Na koniec chciałbym podkreślić, że książki napisane przez księży nie są skupione na nawoływaniu do wiary. Większość z nich porusza najważniejsze kwestie związane z codziennym życiem. W niektórych książkach będących prawdziwymi bestsellerami można znaleźć motywację i inspirację do działania. A przecież wiadomo, że żyjemy w czasach, które należą do niełatwych. Może warto sięgnąć raz na jakiś czas po taki duchowy przewodnik po codziennym życiu.