Wielu kierowców nie wyobraża sobie korzystania z samochodu bez słuchania muzyki będąc w trasie. Nie da się ukryć, że dzięki temu można czuć się w samochodzie znacznie bardziej komfortowo. Obecnie nowoczesne radia samochodowe często posiadają zamontowane sloty USB. Bardzo łatwo do takich slotów podłączać można pendrive z wrzuconą na niego ulubioną muzyką. Jednak warto wiedzieć co zrobić gdy nasze radio tego slotu nie posiada. 

Polecane transmitery do auta 

transmiter FMNa ten moment wiele osób jeżdżąc samochodem pragnie słuchać swojej ulubionej playlisty z różnych portali udostępniających za darmo muzykę czy też filmy. W samochodach można z takich rozwiązań korzystać wówczas gdy posiadamy dobrej jakości nowoczesne radio. Jednak jeśli dysponujemy starszym modelem radia to nie należy myśleć, że konieczna będzie wymiana radia. Świetnym rozwiązaniem może być zakupienie urządzenia jakim jest transmiter FM. Takie urządzenia w wersji samochodowej podłączane są do portów zapalniczki, z których czerpią energię elektryczną. Transmitery samochodowe niejednokrotnie posiadają zamontowane sloty kart pamięci. Możemy więc do nich włożyć kartę pełną plików muzycznych. Dodatkowo wiele modeli posiada także slot USB do którego można łatwo podłączyć najróżniejsze nośniki danych. Wówczas można będzie z powodzeniem słuchać muzyki nawet wtedy gdy nasze radio jest fabryczne i liczy tyle lat ile ma samochód. 

Na ten moment transmitery FM można bardzo łatwo znaleźć w sklepach z elektroniką. Również i w marketach komputerowych można znaleźć często tego typu urządzenia. Ostatnimi czasy szczególnie dobrze sprzedają się te wersje transmiterów, które posiadają także moduł Bluetooth. Dzięki temu można nawet wykorzystywać nasze transmitery jako zestawy głośnomówiące.