W przypadku ochrony komina w naszym domu powinniśmy postawić na ochronne drzwiczki wykonane ze stali nierdzewnej. Jeżeli komin nie ma izolacji termicznej, może dochodzić do skraplania się wody w jego wnętrzu. W takim przypadku niezbędne jest unowocześnienie konstrukcji komina. Z tego względu tak ważne jest, aby odpowiednio zabezpieczyć komin.

Dlaczego warto zainwestować w drzwiczki ze stali?

mocne drzwiczki nierdzewneWytrzymałe drzwiczki wykonane ze stali nierdzewne nie będą niszczeć pod wpływem wilgoci zarówno z wnętrza komina, jak również tej pochodzącej z pomieszczeń. Jeśli piec jest zasilany gazem, niezbędne może się okazać stosowanie drzwiczek kwasoodpornych. Brak przepuszczalności sadzy i innych pozostałości po procesie spalania jest bardzo istotny, kiedy wybierasz drzwiczki do komina, dlatego tak ważne jest zainwestowanie w mocne drzwiczki nierdzewne. Szczelne zamknięcie zabezpieczy wnętrze pomieszczenia przed pojawianiem się sadzy, która nie tylko zwiększa ryzyko pożaru, ale również nieestetycznie brudzi ściany, które potem wymagają odmalowania. Wybieraj produkty cenionych producentów, którzy cieszą się dobrą opinią. Drzwiczki nierdzewne powinny szczelnie przylegać do ramki. W nowym budownictwie przewody kominowe projektowane są w taki sposób, aby otwór wyczystki pasował do uniwersalnych ramek, które można znaleźć w sprzedaży. Nawet najbardziej szczelne drzwiczki nie będą należycie spełniały swojej roli, jeśli nie zostaną idealnie dopasowane do otworu w kominie. Jeśli nie jesteś w stanie dobrać żadnego produktu z gotowych modeli, zdecyduj się na indywidualne zamówienie drzwiczek, które zostaną wykonane według podanych wymiarów. Przemyślany wybór drzwiczek wykonanych ze stali nierdzewnej zagwarantuje nam najwyższy stopień bezpieczeństwa, dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiedni produkt.

Większość modeli drzwiczek służących do zabezpieczenia wyczystki jest zamykanych. Może to być zamknięcie uniwersalne, które z łatwością otworzysz z pomocą śrubokręta o odpowiednim zakończeniu. Takie sprawdzi się w domach, gdy nie mają do niego dostępu małe dzieci i osoby niepożądane. Jeśli jednak wyczystka znajduje się w miejscu, do którego może dotrzeć osoba trzecia, lepszym rozwiązaniem będzie model drzwiczek z zamkiem otwieranym za pomocą dopasowanego klucza.