Jak i gdzie wynająć samochód, żeby nie zapłacić za niego zbyt wiele? Najważniejszą odpowiedzią na powyższe pytanie jest to, żeby wynająć samochód na dłużej niż trzy doby. W każdej wypożyczalni oferującej wynajem samochodów osobowych premiowane są dłuższe okresy najmu. Dotyczy się to zarówno wypożyczalni miejskich jak i tych, które działają na lotniskach. Koszt wynajęcia samochodu będzie też zależeć od tego, gdzie go wynajmiemy. W każdym mieście są wypożyczalnie tańsze i droższe.

Auto najtaniej wynajmiemy w Rzeszowie

tani wynajem aut osobowych - rzeszówJak w przypadku każdej branży tak samo i w przypadku wynajmu samochodów prowadzone są badania rynku i analizy cen dla poszczególnych lokalizacji. W ciągu kilku ostatnich lat bardzo wiele się zmieniło w polityce cenowej firm wynajmujących samochody. Bardzo potaniał wynajem samochodów w wypożyczalniach działających na lotniskach. Dostosowały one swoje ceny do cen w miejskich wypożyczalniach a tym samym stały się dla miejskich wypożyczalni znaczącą konkurencją. Jeśli zaś chodzi o ceny w poszczególnych miastach to auto najtaniej wynajmiemy w Rzeszowie a najdrożej zapłacimy w stolicy kraju. Generalnie we wschodniej części naszego kraju oferowany jest tani wynajem aut osobowych – Rzeszów to tylko jedno z kilku miast, w których wypożyczalnie mają naprawdę atrakcyjne ceny. W tym miejscu trzeba podkreślić, że koszt wynajęcia samochodu na jedną dobę jest zależny od tego na ile dni go wynajmiemy. Wypożyczając samochód na tydzień i płacąc za taki wynajem z góry za jedną dobę zapłacimy nawet o połowę mniej niż wówczas, gdy wypożyczamy samochód tylko na jeden dzień. Dodatkowo jeszcze wiele wypożyczalni samochodowych uzależnia swoje ceny od liczby kilometrów, jakie pokonamy wynajętym samochodem. Im mniej kilometrów planujemy przemierzyć tym mniej zapłacimy za wynajem samochodu.

A zatem podsumowując – koszt wynajęcia samochodu zależy od kilku czynników. Auto generalnie najtaniej wynajmiemy w Rzeszowie. Jeśli zdecydujemy się na dłuższy najem to w przeliczeniu na dobę zapłacimy mniej. Niższą cenę możemy również zapłacić decydując się na wynajem auta z limitem kilometrów. Im mniej kilometrów planujemy przejechać wypożyczonym samochodem tym mniej zapłacimy za jego wynajęcie. Pewne jest to, że samochód opłaca się wynająć na jak najdłuższy okres czasu płacąc za cały wynajem z góry.