Wieki temu ludzie stanęli przed dylematem, że muszą podnosić ciężkie rzeczy i nie mieli na to możliwości. Nawet przy pomocy setek ludzi nie było możliwości podnoszenia ciężkich przedmiotów, których chcieli, dlatego wynaleziono dźwigi. Maszyny to rewolucyjny krok w technologii i pomogły nam w opiece zdrowotnej, transporcie, budownictwie i wielu innych! Co byśmy zrobili bez wynalezienia dźwigów? 

Dlaczego suwnice są tak pożyteczne?

wytrzymałe suwnice jednodźwigaroweIstnieje tak wiele różnych rodzajów stosowanych w miejscach takich jak fabryki, jednostki produkcyjne i place budowy. Suwnice bramowe oraz wytrzymałe suwnice jednodźwigarowe można łatwo odróżnić od innych rodzajów żurawi dzięki ich unikalnym nogom w kształcie litery „A” z kołami. Zazwyczaj są one zbudowane z materiałów takich jak stal lub aluminium i mają zdolność podnoszenia ton i ton ciężaru. Często wysokość na suwnicach bramowych jest ustawiona na jedną wysokość, chociaż można je w pewnym stopniu regulować. Oto kilka przykładów typów suwnic bramowych: Montowane na szynie – Zazwyczaj zasilane parą lub elektrycznością, tego typu suwnice bramowe są często spotykane w stoczniach stalowych i stoczniach. Stała wysokość — ten typ żurawia ma standardową wysokość i nie można jej regulować. Najczęściej znajdują się w fabrykach i są przemieszczane w celu podnoszenia różnych ciężkich produktów i przedmiotów. Regulowana wysokość – Ten szczególny rodzaj suwnicy bramowej ma grzbiety na belkach nośnych. Te grzbiety umożliwiają przenoszenie wciągnika na różne wysokości. Pojedynczy dźwigar – Małe jednostki produkcyjne wykorzystują ten typ suwnicy bramowej, ponieważ są one mniejsze niż zwykle i mają koła, które można zamocować w różnych obszarach fabryki. Podwójny dźwigar — ten szczególny typ suwnicy bramowej służy do podnoszenia znacznie cięższych obiektów niż dźwigar pojedynczy. Jest zbudowany bardzo podobnie do pojedynczego dźwigara, poza tym, że jest skonstruowany tak, aby wytrzymać znacznie cięższe obiekty. Po przedstawieniu głównych typów suwnic bramowych, które są dostępne, możesz również znaleźć wiele innych, które mogą spełnić Twoje wymagania. 

Jeśli pracujesz w fabryce, magazynie lub na placu budowy, gdzie podnoszenie ciężkich przedmiotów jest czynnością codzienną, suwnice bramowe najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom. Ten wielki krok w technologii oznacza, że ​​nie musisz już delegować zadania na setki ludzi, dzięki tej jednej prostej maszynie, którą możesz dosłownie podnieść tonę.

Kategorie: Przemysł