Święta zbliżały się wielkimi krokami. Potrzebowałam zająć się bardzo ważną sprawą. Chodzi oczywiście o prezenty dla wszystkich. O ile dla całej rodziny poszło dosyć szybko z wyborem miałam problem z jedną osobą, które ma bardzo specyficzne zainteresowania. Jak rozwiązałam ten problem?

Jaką książkę o sztuce z Polski w XIX w. wybrać?

książka polskiej sztuce XIX wiekuJest jeden wujek w mojej rodzinie, który nie zadowoli z byle zwykłego prezentu. Zwykłe swetry i skarpetki nie przejdą, nawet takie, które mają ekstra wzór świąteczny. Takie prezenty w tym przypadku nie będą mile widziane, musiałam znaleźć coś specjalnego. Owy wujek jest historykiem i jest on bardzo zainteresowany sztuką. Chciałam poszukać czegoś w tym temacie, mało to być związane albo z historią, ale ze sztukę najlepiej taką z okresu XIX, chodziło tutaj przede wszystkim o sztukę polską. Dziedziną sztuki  światowej owy wujek nie był już aż tak bardzo zainteresowany. Postanowiłam poszukać natchnie w internecie, ponieważ był już całkowicie w kropce i nie miałam żadnego pomysłu na wymarzony prezent dla wuja, który byłby związany ze sztuką. Postanowiłam poszukać książki, wpisałam więc w największą i najbardziej mi znaną wyszukiwarkę internetową, która jest bardzo popularna w Polsce i na całym świecie następującą frazę – książka polskiej sztuce XIX wieku. Bardzo szybko okazało się, że takich książek jest cała masa, a ja nie wiedziałam za bardzo na początku jaką książkę wybrać. Postanowiłam poszukać opinii historyków sztuki na temat danych pozycji. Okazało się, że jest kilka książek, które są najbardziej polecane.

Sprawdziłam jeszcze przed zakupem, czy aby na pewno wujek już nie posiada takiej samej książki o historii sztuki polskiej wieku XIX, aby nie powielać jej. Okazało się, że w bibliotece wujka nie ma tej książki, postanowiłam ją więc kupić jako prezent.

Kategorie: Usługi