Niektórzy nie czują presji związanej z ich ślubem. Chcą by ten dzień był dniem pozytywnym, jednak nie przejmują się zbytnio, gdy okazuje się, że pani z kwiaciarni pomyliła ich zamówienie i dostarczyła kwiaty w innym odcieniu, niż tego chcieli. Inni natomiast wręcz przeciwnie, są tak zestresowani, że najmniejsza wpadka czy opóźnienie wpędza ich w panikę, bo coś może nie wyjść idealnie. Dla takich właśnie osób wedding planner, który zajmie się profesjonalnie organizacją wesela, będzie najlepszym rozwiązaniem.

Kilka słów o zadaniach konsultanta ślubnego

zaufany wedding planner - warsawJak już podkreślono w powyższym fragmencie, są dwa typy ludzi biorących ślub, ci, którzy podchodzą do tego bardziej na luzie i ci, dla których wszystko musi być idealnie. Z myślą o tych drugich a także o tych, którzy zwyczajnie są zbyt zabiegani, by planować samodzielnie cały ślub i całe wesele, powstał zawód, jakim jest wedding planner. A jeśli marzy nam się właśnie zaufany wedding planner – Warsaw, czyli Warszawa to miasto, w którym znajdziemy najwięcej rekomendowanych agencji ślubnych, w którym zatrudnieni są właśnie tacy konsultanci. Jak wygląda jego praca? Jakie są zadania konsultanta ślubnego? Otóż gama tych zadań jest naprawdę bardzo szeroka. Na początku dochodzi do spotkania między konsultantem a przyszłymi małżonkami. Na tego typu spotkaniu ustalane są wstępne szczegóły. Przyszli małżonkowie przedstawiają swoją wizję ślubu, planowaną datę, itd. Natomiast wedding planner robi oczywiście notatki, wysuwa propozycje, mówi czy coś jest możliwe do wykonania, czy też raczej lepiej z tego zrezygnować. Na następnych spotkaniach domawiane są dalsze szczegóły całego wydarzenia. Konsultant zajmuje się również kosztorysem, oczywiście na początku para młoda podaje również swój budżet, czyli kwotę, w której chcieliby się zmieścić.

Jeśli należymy do osób bardzo zabieganych, a wciąż chcielibyśmy, by nasz ślub był idealny, to wedding planner jest dobrym pomysłem. Co więcej, jeśli wiemy, że organizacja wesela może nas przytłoczyć i całe to wydarzenie bardzo nas stresuje, to również wynajęcie konsultanta ślubnego może być nieodzowne. Nie można zaprzeczyć, że w związku ze ślubem i weselem jest naprawdę wiele rzeczy do załatwienia, dlatego warto korzystać z pomocy, jeśli mamy na to ochotę.