Dzisiejszy świat stanął na głowie. Wszystko przez pandemię koronawirusa, która w krótkim czasie ogarnęła praktycznie cały świat. Od pojawienia się na świecie tej choroby trochę czasu już minęło i powoli nauczyliśmy się z nią funkcjonować. Opracowano wiele różnych metod i procedur umożliwiających ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Na całym świecie wprowadzono restrykcje, których podstawową są maseczki, dystans i dezynfekcja. Ta ostatnia jest bardzo ważna nie tylko w kontekście ludzkich rąk.

W przypadku koronawirusa dezynfekuje się całe pomieszczenia

fachowa dezynfekcja - koronawirusWirus powodujący chorobę Covid-19 opanował cały świat nie dając nam zbyt wiele czasu do przygotowania się na obronę przed nim. Dopiero kiedy zaczął się błyskawicznie rozprzestrzeniać po świecie wszyscy zaczęli głowić się nad tym w jaki sposób można go zatrzymać. Naukowcy z całego świata pracowali miesiącami nad opracowaniem szczepionki i w końcu udało się ją stworzyć i wyprodukować. Dzisiaj miliony ludzi na świecie są już po szczepieniu, ale cały czas jeszcze miliardy ludzi szczepionki nie otrzymali. Jednocześnie wypracowano procedury, które ograniczają przenoszenie się wirusa pomiędzy ludźmi. Najważniejszą metodą zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa jest oczywiście fachowa dezynfekcja – koronawirus nie lubi środków dezynfekujących, ponieważ skutecznie go zwalczają. Tym czasem we wszystkich firmach, instytucjach publicznych czy urzędach wprowadzono bardzo prostą zasadę. Jeśli ktoś z pracowników czy urzędników zakazi się koronawirusem to jeszcze w tym samym dniu cały budynek poddawany jest profesjonalnej dezynfekcji. Taką dezynfekcję przeprowadza się głównie metodą zamgławiania, bo jest ona na tą chwilę najskuteczniejsza. Polega ona na wyrzucaniu z ogromnym ciśnieniem środka dezynfekującego specjalnym urządzeniem.

Urządzenie do takiej dezynfekcji nazywa się zamgławiaczem. Sama dezynfekcja polega na tym, żeby na całe pomieszczenie i wszystko co się w nim znajduje wypuścić mgłę pod ciśnieniem. Tą mgłą jest oczywiście środek dezynfekujący w aerozolu. Wygląda to mniej więcej tak jak popsikanie czegoś dezodorantem, ale oczywiście na znacznie większą skalę. W każdym razie procedury wszędzie są takie same. Gdy pojawia się koronawirus to wszystko dookoła poddane zostaje bardzo dokładnej dekontaminacji.

Kategorie: Usługi