Kiedy mieszka się na wsi i to jeszcze w dodatku blisko lasu nietrudno o widok dzikich zwierząt na naszym własnym podwórku. My z mężem odkąd tylko wprowadziliśmy się do nowego domu mieliśmy ogromne problemy z lisami oraz z obcymi psami, które zwłaszcza wiosną lubiły podkopywać się pod siatką. W końcu wymieniliśmy ogrodzenie na nowe i problem sam się rozwiązał.

Porządne ogrodzenie wraz z bramą

nowoczesne ogrodzenia rybnikPodczas przeprowadzki do nowego domu nie zwracaliśmy z mężem zbytniej uwagi na ogrodzenie. Posesja była otoczona siatką i całkiem ładną bramą, więc zbytnio nam nie przeszkadzała. Problemy jednak pojawiły się już zimą, a później też wiosną. Często przed wyjazdem do pracy trzeba było męczyć się z odśnieżaniem podwórka, aby w ogóle otworzyć bramę skrzydłową. Z kolei na wiosnę psy zaczęły podkopywać się pod siatką, kiedy naszło je na amory w stosunku do naszej suczki, a przez dziury nocą przechodziły także lisy. W końcu zrobiliśmy z tym porządek kupując nowoczesne ogrodzenia Rybnik okazał się posiadać sklepy zaopatrzone w świetne i niedrogie ogrodzenia panelowe, które można było dodatkowo zakupić w zestawie z bramą przesuwną. Odkąd zamontowaliśmy nowe ogrodzenie skończyły się nasze problemy z nieproszonymi gośćmi. Żaden pies nawet nie podejmował prób podkopywania się pod bramą zabezpieczoną dodatkowo podmurówką. Ogrodzenie panelowe, choć wyglądało bardzo tradycyjnie nadało też naszej posesji nowocześniejszego wyglądu.

Dzięki bramie przesuwnej z kolei rozwiązał się zimowy problem z odśnieżaniem. Postanowiliśmy podczas zakupu iść także o krok dalej kupując automatykę do bramy przesuwnej, co stanowczo ułatwiło nam użytkowanie jej na co dzień. Jestem bardzo zadowolona z jakości zarówno bramy, jak i ogrodzenia i jestem pewna, że oba posłużą nam przez naprawdę długie lata.