Maszyny budowlane są zakupowane z myślą o wieloletnim działaniu. Zwłaszcza te wyposażone w hydraulikę, których ceny na rynku cały czas wzrastają. Warto więc wiedzieć jak dbać o ich żywotność, ponieważ to wcale nie jest trudne. Wystarczy używać filtrów hydraulicznych i wymieniać je tak często, jak tylko będzie to potrzebne, ponieważ tylko wtedy żadne zanieczyszczenia nie przedostaną się do cieczy w układach.

Jak kupić odpowiedni filtr hydrauliczny?

filtry hydrauliczne do maszyn budowlanychWybór właściwego filtra nie należy do najłatwiejszych zadań. Wszystko tak naprawdę zależy od układu hydraulicznego, rodzaju oleju, ale również częstotliwości pracy, która ma wpływ na powstawanie zanieczyszczeń. Filtry hydrauliczne do maszyn budowlanych muszą więc być trwałe, by jak najdłużej pełnić swoją rolę. Podczas wymiany należy zwrócić uwagę na to, aby zakupując kompletny zestaw pochodził on od sprawdzonego producenta i był dedykowany do konkretnego modelu maszyny. Wystarczy spisać wszystkie dane z tabliczki znamionowej i wraz z nimi udać się do sklepu z częściami. Filtry hydrauliczne pełnią bardzo ważną rolę, dlatego należy być ostrożnym podczas zakupu. Jeśli zostanie wybrany zły filtr może to wpłynąć na szybkie zużywanie się komponentów instalacji, a nawet doprowadzić do awarii całego systemu hydraulicznego. To samo dotyczy tanich zamienników, które nie spełnią swojej roli, tak jak oryginalne części.

Prowadząc firmę budowlaną należy przykładać bardzo dużą wagę do dbałości o każdą maszynę. Odpowiednio częsta wymiana filtrów hydraulicznych to tylko jeden z elementów, który może przedłużyć jego żywotność, ale można powiedzieć, że także jeden z najważniejszych. W końcu wybór złego typu filtra może całkowicie uszkodzić urządzenie, co będzie wiązało się z dużymi kosztami naprawy.

Kategorie: Przemysł