Na ulicach polskich miast coraz częściej możemy zobaczyć drogie samochody, których karoseria ma nietypowy kolor. Rzadko spotykany wygląd samochodu to najprawdopodobniej efekt oklejenia go specjalną folią ochronną. Bo takie oklejenia samochodu jest w ostatnich latach coraz popularniejszą metodą na zmianę koloru nadwozia. Oklejaniem aut zajmują się warsztaty oferujące usługi car detailingu, czego właściwie nie da się dokładnie przetłumaczyć na język polski.

Oklejenie samochodu ma sporo istotnych zalet

sprawne oklejanie aut w gdańskuGłówną i najważniejszą zaletą oklejania aut jest to, że w bardzo szybki sposób można całkowicie zmienić kolor nadwozia. Efekt kolorystyczny przy wykorzystaniu folii jest praktycznie niemożliwy do uzyskania poprzez tradycyjne lakierowanie samochodu. Najlepszym tego przykładem może być kolor czarny mat, który coraz częściej wybierany jest przez tych, którzy decydują się na sprawne oklejanie aut w Gdańsku. Takiego koloru praktycznie nie uzyskamy u lakiernika a nawet jeśli byłoby to możliwe to malowanie samochodu kosztowałoby krocie. Sama zmiana efektu kolorystycznego to nie jedyna zaleta tego zabiegu kosmetycznego dla karoserii. Folia doskonale chroni oryginalny lakier przed promieniowaniem słonecznym. Dzięki temu całość promieni UV przyjmuje na siebie folia ochronna. Jeśli zainwestujemy w najlepszej jakości folię do oklejenia samochodu to jest duże prawdopodobieństwo, że jej kolor nawet po wielu latach będzie nadal tak samo intensywny. Folia chroni lakier przed drobnymi zarysowaniami czy przed skutkami uderzających w karoserię kamieni. Do tego jeszcze trzeba wziąć pod uwagę, że dzięki folii bardzo łatwo samochód się myje, a do niektórych rodzajów folii brud wręcz nie przywiera wcale. I to wszystko można mieć za rozsądną cenę. Przy obecnych cenach samochodów na pewno warto zainwestować w folię ochronną.

Koszty oklejenia samochodu w profesjonalnym warsztacie wynoszą nawet kilka tysięcy złotych. Przy czym dużą częścią tej kwoty jest koszt samej folii. A ceny folii są bardzo zróżnicowane, ale zawsze jest tak, że im droższa folia tym lepsza jest jej jakość. Można kupić folię za dwadzieścia złotych za metr, ale można kupić taką, która będzie kosztować kilkaset złotych. I ta druga daje nam gwarancję, że kolor nadwozia nie zmieni się przez wiele lat.