Popręgu skórzanego używa się, gdy chce się, by siodło swobodnie przylegało do końskiego grzbietu. Dzięki możliwości podpięcia go do rzędu można zamontować go bardzo stabilnie za pomocą przystuł. W ten sposób, pod brzuchem konia przebiega bardzo szerokie i wytrzymałe zabezpieczenie, które pozwala dżokejowi czuć się bezpieczniej w trakcie jazdy. Jakie są najlepsze popręgi na rynku?

Zalety skórzanego popręgu

wszechstronny popręg skórzanyWielu jeźdźców zastanawia się, które z dostępnych popręgów będą najlepsze. Okazuje się, że istnieje masa ich rodzajów, więc z pewnością każdy wybierze coś dla siebie, do tego za odpowiednią kwotę, czyli za taką, która nie przekracza założonego budżetu. Przed zakupem warto mieć pewność, że popręg nie pęknie po kilku dniach od założenia, dlatego bardzo ważne jest, by był zrobiony z materiału wytrzymałego i sprawdzonego. Jako wiadomo, skórzane rzeczy są uważane za jedne z najlepszych, bo nosimy skórzane paski i buty. Z pewnością popręg skórzany  sprawdzi się także podczas siodłania konia. Oprócz tego, że popręgi mogą być zrobione z różnych materiałów, nie każdy nadaje się do jazdy wyczynowej. Aby wystartować w zawodach czy wyścigach trzeba pamiętać, że dobrze jest mieć na podorędziu wszechstronny popręg skórzany. Jego wszechstronność objawia się w tym, że pasuje do siodła wszechstronnego i może być z nim łączone. Ten popręg będzie dobry także dla niektórych siodeł skokowych, dlatego warto kupić takie siodło do skoku, do którego będzie można załączyć wielozadaniowy popręg. Mimo że popręg skórzany jest wszechstronny, jego długość może być różna i można dostać go w wersji dziewięćdziesięciocentymetrowej oraz jako element uprzęży konia ponad półtorametrowy. Popręg charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Jeżeli dostanie się zapewnienie, że nie pęknie, można o śmiało rozpędzać konia do znacznej prędkości. Wielu sprzedawców poleca także popręg z futerkiem, który będzie o wiele milszy dla konia niż standardowa skóra niepokryta niczym. Futerko pomaga także w zminimalizowaniu ryzyka wystąpienia otarć u wierzchowca.

Popręgi zwykle są czarne, lecz można trafić także na wersje w kolorze brązowym. Dla fanatyków i miłośników koniu nie ma rzeczy niemożliwych i wielu z nich zaopatrzą się w piękne, kolorowe popręgi, które przypominają te, które stosowali niegdyś Indianie. Na pewno warto poznać historię popręgu oraz jego zastosowanie i zalety przy siodłaniu konia

Kategorie: Usługi