Obecnie rozwój medycyny jest naprawdę szybki. Każdego dnia naukowcy prowadzą badania nad nowymi substancjami leczniczymi, a także nad wykorzystaniem różnych metod leczenia w danych schorzeniach. Coraz częściej jednak społeczeństwo stawia na samoleczenie, które przeprowadza z użyciem preparatów dostępnych bez recepty, a także suplementów diety. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że są naturalne środki, które faktycznie działają.

Właściwości lecznicze soku z owoców noni

sok z noni cenaJak wiemy, wiele roślin może pochwalić się dużą ilością właściwości leczniczych. Jedną z takich roślin jest morwa indyjska, której owoce określane są jako owoce noni. Owoce te znane są o wielu tysięcy lat, a wykorzystywane były jako remedium na wszystkie dolegliwości przede wszystkim przez Polinezyjczyków. Dzięki szerokim badaniom naukowym obecnie wiemy, że owoce noni mają szerokie zastosowanie jako zdrowy, naturalny suplement diety. Odkryto, że owoce noni mają działanie regulujące nasz profil lipidowy. Sok z tych owoców ma działanie zmniejszające poziom złego cholesterolu, czyli cholesterolu frakcji LDL, a przy tym zwiększa poziom frakcji HDL, czyli dobrego cholesterolu. To działanie znajduje zastosowanie w przypadku osób, które borykają się z miażdżycą, a także chorobami układu krwionośnego. Dodatkowo sok z owoców noni doskonale sprawdza się w przypadku osób z infekcjami w obrębie przewodu pokarmowego. Okazuje się, że wykazuje on działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, dzięki czemu jest świetnym środkiem pomocniczym, który powinien być stosowany w takich infekcjach. Jeśli chodzi o sok z noni cena nie jest wysoka. Decydując się na jego zakup warto pomyśleć o sklepach internetowych. Oferują one wysokiej jakości sok, który nie zawiera żadnych barwników, konserwantów, ani sztucznych słodzików, a więc jest całkowicie naturalny.

Taki sok możemy rozpoznać po składzie. Nie powinno w nim by nic więcej, niż sok. Jeżeli zauważymy wodę to możemy spodziewać się tego, że sok był rozcieńczany, aby producent mógł uzyskać jego większą ilość. Myślę, że ze względu na szerokie zastosowanie soku z owoców noni każdy powinien choć raz go spróbować. Możemy go dostać w większych, jak i mniejszych butelkach. Po otwarciu taki sok należy przechowywać w lodówce i spożyć najlepiej w ciągu kilku dni.

Kategorie: Kosmetologia