Drewniane lub kamienne schody są ozdobą domu. Jednak warto pamiętać, by przykryć stopnie specjalnymi nakładkami albo zasłonić dywanowym chodnikiem. Oba rozwiązania są dobrze znane od lat. Obecnie można kupić dywany antypoślizgowe i profesjonalne nakładki na stopnie. Zabezpieczają one drewnianą konstrukcję przed ścieraniem i chronią przed poślizgiem.

Czym zakryć stopnie schodów?

nakładki na schodyKażdy zna dobrze to uczucie, gdy za szybko próbował wejść na schody i poślizgnął się na stopniach. Upadki są szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci i dla osób starszych. Warto pamiętać, że na śliskich lub wypolerowanych schodach najłatwiej się potknąć. Dywanowe nakładki na schody chronią zarówno drewno jak i mieszkańców domu. Dzięki nakładkom stopnie nie ścierają się, są chronione przed obiciem. Jednak najważniejsze jest bezpieczeństwo domowników. Dobrze wykrojone, półkoliste nakładki posiadają pod spodem warstwę antypoślizgową. Mogą być mocowane do schodów w sposób nieniszczący ich struktury. Obok chodników i dywanów to bardzo opłacalna inwestycja w komfort i bezpieczeństwo. Także na kamiennych lub betonowych schodach przydatne są specjalne nakładki. Jeszcze inne wykończenie ciągu komunikacyjnego to kafelki i płytki ceramiczne. Są ona jeszcze bardziej śliskie niż drewno czy kamień, więc w tym przypadku zasłonięcie stopni nakładkami będzie niezbędne dla bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców. 

Wykańczając dom nie zapominajmy o nakładkach na stopnie schodów. To ważny element wnętrza. Pełni rolę nie tylko dekoracyjną, lecz i bardzo praktyczną. Nakładki pomagają ochronić drewniane stopnie ale też są zabezpieczeniem przed potknięciem się i poślizgiem, co może mieć groźne skutki dla ludzkiego zdrowia. Nakładki i dywany są bardzo przydatne na klatce schodowej.