Zastosowanie drewna w budownictwie jest niezwykle szerokie. Do budowy domów drewno było używane od zarania dziejów poczynając od prymitywnych szałasów. Na dzień dzisiejszy drewno jest nieco mniej popularne niż w przeszłości ponieważ jest ono wypierane przez rozwiązania murowane. Mimo wszystko są takie budowle, które od zawsze powstawały i powstają tylko i wyłącznie z drewna.

Wiaty i garaże drewniane

wiaty drewnianeDrewno jest szczególnie popularne na wsiach. Wystarczy wyjechać kilka kilometrów poza miasto by zauważyć niesłabnącą pozycję drewna jako głównego materiału budulcowego. Jednym z rodzajów konstrukcji jakie z reguły zawsze powstają z drewna są altanki oraz wiaty drewniane. Te pierwsze powstają najczęściej w przydomowych ogródkach lub na działkach gdzie lubimy odpoczywać. Natomiast wiaty drewniane mają dużo szersze zastosowanie. Stosunkowo często można spotkać wiaty wykonane z drewna pełniące rolę garażu na samochody lub też maszyny rolnicze używane do prac polowych. Oprócz tego często możemy zauważyć wiaty drewniane, których głównym zadaniem jest chronienie umieszczonej wewnątrz niej sceny. Jest to rozwiązanie szczególnie potrzebne podczas dożynek gminnych, festynów czy innych imprez w plenerze. Pokrycie dachowe takich wiat jest bardzo zróżnicowane. Wiaty wykonane w stylu zakopiańskim słyną z tego, że są pokryte gontem. Natomiast wiaty, które mają być przede wszystkim funkcjonalne bardzo często pokrywane są blachą falistą lub dachówkami.

Ogólnie rzecz biorąc wiaty wykonane z drewna są bardzo praktycznymi konstrukcjami. Skutecznie chronią one przed zbyt ulewnym deszczem. Niejednokrotnie zdarzały się takie sytuacje, że wiaty drewniane ratowały niejedną imprezę plenerową. Dodatkowo często budowane są wiaty drewniane z obudowanymi bokami, które skutecznie chronią przed wiatrem.

Kategorie: Usługi