Nowoczesne telefony komórkowe to urządzenia, które w swoim działaniu przypominają bardziej komputery, aniżeli telefony. Pamiętamy przecież wszyscy, jakich urządzeń do dzwonienia używało się jeszcze dekadę temu. Był to początek smartfonów, ale wówczas jeszcze przodowały telefony z tradycyjną klawiaturą numeryczną. Dzisiejsze smartfony to urządzenia, które pod względem jakości osiągnęły już praktycznie maksimum. I zasadniczo same się psują.

Czasami trzeba tylko wymienić rozbity wyświetlacz

wymiana wyświetlacza s8 samsungWłaściwie jedyną usługą serwisową, którą najczęściej wykonują wszystkie serwisy gsm, jest wymiana ekranu wyświetlacza. Inaczej mówiąc wymiana szybki w telefonie. I nie jest to wcale usługa serwisowa, którą wykonuje się z konieczności wynikającej ze słabej jakości urządzenia. Każda wymiana wyświetlacza s8 Samsung spowodowana jest tym, że właściciel telefonu upuścił go z większej bądź mniejszej wysokości. Mówiąc wprost – wymiana szybki zawsze wiąże się z winą użytkownika telefonu. A jak wygląda wymiana wyświetlacza w kontekście gwarancji producenta? Na rozbity ekran gwarancji od nikogo nie dostaniemy – to oczywiste. Możemy jedynie przy zakupie telefonu zdecydować się na dodatkowe jego ubezpieczenie. Jeśli nie chcemy ubezpieczać swojego aparatu to mamy na niego standardowo dwuletnią gwarancję. W tym czasie możemy być spokojni, jeśli chodzi o działanie telefonu i jego podzespołów. Jeśli w telefonie na gwarancji musimy wymienić rozbity wyświetlacz to musimy to zrobić w autoryzowanym serwisie. Wynika to z tego, że zgodnie z warunkami gwarancji, nikt nie może otwierać telefonu na gwarancji poza autoryzowanym serwisem. Możemy oczywiście wymienić ekran w dowolnym serwisie, ale wówczas rezygnujemy z posiadanej gwarancji. Natomiast w telefonach nie będących już objętych gwarancją napraw i wymiany ekranu możemy dokonywać gdziekolwiek chcemy.

Najlepiej oczywiście w ogóle nie mieć takiej konieczności, żeby wymieniać ekran w telefonie. Wiadomo przecież, że najlepiej kiedy telefon jest całkowicie sprawny i nie ulega żadnym przypadkowym zniszczeniom. Pamiętajmy tylko, że w urządzeniach na gwarancji „grzebać” mogą jedynie autoryzowani serwisanci. Warto jednak na nowoczesne telefony uważać, bo upadek z wysokości prawie zawsze wiąże się z koniecznością wymiany w nich wyświetlacza.

Kategorie: Usługi