Paralizatory były bodaj najskuteczniejszym narzędziem do obrony osobistej, prześcigając na tym polu najlepsze gazy obezwładniające, choć ich użycie wymagało bardzo dużej ostrożności, oraz wprawy, gdyż nieumiejętna aplikacja mogła spowodować poważne szkody na zdrowiu osoby obezwładnianej. Pracę z tymi urządzeniami utrudniała jednak ich budowa, często nie przemyślana i nie dopracowana pod kątem wygody.

Profesjonalny paralizator dla służb ochrony

podręczny paralizatorWszystkie paralizatory które były wprowadzane do inwentarza agencji ochrony należały raczej do tańszych urządzeń, niejednokrotnie starego typu, które nie należały do najwygodniejszych, i nie posiadały żadnych dodatków pomagających w skutecznym użyciu urządzenia w sytuacji zagrożenia. Pracownicy ochrony oraz personel mundurowy bardzo często wnioskował o wymianę takowych paralizatorów na nowsze i lepsze modele, zdecydowanie bardziej poręczne i wygodne do użycia w trakcie interwencji. Jednym z modeli które coraz częściej zastępowały stare, niewygodne urządzenia był bardzo niewielki, podręczny paralizator o dużej mocy, który był dostępny zarówno w wersji wymagającej pozwolenia, jak i w wariancie cywilnym, dostępnym dla osób prywatnych. Było to urządzenie od początku zaprojektowane w celu jak największego ułatwienia użytkownikowi wykonywania obezwładnienia, więc zamiast tradycyjnego kształtu golarki elektrycznej, paralizator ten był upodobniony wyglądem i profilowaniem do chwytu pistoletowego długiej broni. Ergonomiczny kształt i materiał zwiększający przyczepność dłoni pozwalały użytkownikom na skuteczne użycie paralizatora w dowolnej sytuacji, ale również minimalizowały możliwość wypadnięcia urządzenia z dłoni w trakcie wykonywania obezwładnienia czy stosowania technik obrony.

Owy niewielki paralizator odróżniał się również od większości modeli dostępnych na rynku bardzo kompaktowymi rozmiarami. Był on bowiem niemal o połowę mniejszy od wielu popularnych paralizatorów, a z racji niewielkich gabarytów mógł być z powodzeniem używany przez osoby o mniejszych dłoniach, i przenoszony w każdej kieszeni w bezpieczny sposób. Paralizator ten posiadał również bardzo niespotykaną, aczkolwiek docenianą możliwość wymiany okładzin na takie, które bardziej odpowiadały preferencjom użytkownika oraz technikom obrony które wykonywał w trakcie pracy.

Kategorie: Sklepy