Zanim maluch będzie samodzielnie pić ze szklanki, to musi minąć sporo czasu. Na pewno konieczny jest częsty trening, dzięki któremu dziecko będzie potrafiło umiejętnie przechylać kubek i nie rozlewać płynu. Najpierw maluchy jedynie ssą mleko z piersi mamy lub butelki, a później można rozpocząć naukę picia z bidonu lub kubka niekapka.

Jak działają kubki marki LOVI 360?

praktyczny kubek lovi 360Picie ze smoczka nie wymaga od niemowlaka żadnych nowych umiejętności, ponieważ potrafi ono ssać już w brzuszku mamy. Jednak zasysanie płynu przez rurkę czy z kubka jest już nową czynnością, której maluch musi się nauczyć. Przeważnie rodzice dają dziecku praktyczny kubek LOVI 360 w wieku około dziewięciu miesięcy, gdyż wtedy dziecko potrafi stabilnie trzymać w dłoni przedmiot. Początki nauki mogą być nieco kłopotliwe, ponieważ picie z kubka znacznie się różni od używania słomki. Jednak kiedy maluch załapie technikę zasysania płynu z brzegu specjalnej nakrętki 360, to dalszy etap będzie pestką. Dużą zaletą kubka LOVI jest doskonałe zabezpieczenie przez rozlaniem płynu, nawet jeżeli dziecko przewróci go do góry nogami. Cały kubek jest wykonany z lekkiego i bezpiecznego tworzywa, które jest wolne od szkodliwych BPA, ftalanów i PVC. Dodatkowo kubek został wyposażony w dopasowaną nakrętkę, która zabezpiecza brzegi kubka przed zabrudzeniami. Dzięki temu bez problemu możemy ze sobą zabrać kubek na spacer, bez obawy, że się zabrudzi i nie będzie zdatny do użytku. Kubek ma także miarkę od zewnętrznej strony, dzięki czemu rodzice mogą dokładnie odmierzać płyny podawane dzieciom. Korzystanie z niego jest bezpieczne, ponieważ dziecko nie rozleje ani kropli. Dzięki nauce picia z niego, maluch nabierze odpowiedniej wprawy i wyczucia w przechylania kubka, co w przyszłości przełoży się na korzystanie ze szklanki. i normalnych kubków.

Na rynku znajdziemy przynajmniej kilku producentów tego typu kubków dla niemowląt, które są wstępem do picia ze szklanki. Kubki marki LOVI są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu każdy rodzic znajdzie idealny model dla swojego malucha. Mogą też mieć kolorowe nadruki i obrazki, które sprawiają, że jeszcze bardziej się podobają dzieciom. Jeżeli chodzi o cenę kubków LOVI 360, to przeważnie kosztują od trzydziestu do pięćdziesięciu złotych.

Kategorie: Sklepy