Zamontowanie bramy przesuwnej to niezwykła wygoda dla jej użytkowników. Ponadto brak konieczności wysiadania z auta, gdy zmęczony domownik wraca w nocy do domu sprawia, że jest to jedno z rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo samotnie mieszkającym osobom poza miastem. Dlatego warto wybrać automatykę do bramy przesuwnej, która będzie niezawodna.

Niezawodna brama przesuwna

automatyka do bram przesuwnychJednym z najważniejszych aspektów jakie należy brać pod uwagę przy wyborze „serca” bramy przesuwnej jest waga bramy oraz jej szerokość. Przekłada się to bezpośrednio na to, jak silna musi być automatyka do bram przesuwnych aby poradziła sobie z danym skrzydłem. Przesadą nie będzie jeśli dany siłownik będzie w stanie obsłużyć nawet dużo cięższą bramę, aby służyła bezawaryjnie. Ważne jest także aby podać tak zwane światło bramy, czyli szerokość przejazdu. Zastosowane rolki mogą także powodować zwiększony opór podczas pracy automatyki. Ponadto ważną informacją dla instalatora jest także zastosowanie bramy. Zupełnie inne są potrzeby domu jednorodzinnego, a inne mają wspólnoty mieszkaniowe czy płatne parkingi dlatego wymagają zastosowania zupełnie innych rodzajów siłowników. W przypadku bram cięższych niż 500 kg konieczne jest także zrezygnowanie z listwy zębatej nylonowej na rzecz bardziej wytrzymałej, stalowej. Jednak listwy nylonowe są wystarczające dla bram przy posesjach indywidualnych.

Podobnie rzecz ma się do wyboru zasilania. Dostępne rozwiązania stosowane w automatyce bram przesuwnych można podzielić na dwa rodzaje: 230V oraz 24V. Obecnie to drugie rozwiązanie jest stosowane najczęściej, gdyż silniki 24V pracują dużo ciszej, mają regulację mocy oraz mogą zwalniać niwelując szarpnięcia. Jednak przy naprawdę ciężkich skrzydłach konieczne jest wykorzystanie silnika 230V.

Kategorie: Budownictwo