Żeby czuć się komfortowo w domu, to niezbędne jest właściwe ogrzewanie, które tworzy wyjątkowy klimat. Przeważnie są to stacjonarne instalacje, które służą przez wiele lat, gdyż stanowią główne źródło ciepła, ale oczywiście mogą to też być czasowe rozwiązania.

Czy folie grzewcze ogrzewają duże powierzchnie?

folia grzewcza ogrzewanie podłogoweNa rynku grzewczym znajdziemy wiele rozwiązań, które mogą być zasilane na kilka sposobów. Jeżeli chcemy wybrać najbezpieczniejsze, to powinno ono być elektryczne, a jeżeli natomiast liczy się dla nas cena, to najlepiej wypada gazowe. Jednakże nie wszędzie się sprawdzą wszystkie rodzaje ogrzewań, dlatego trzeba je porównać i sprawdzić parametry techniczne, bo od nich zależy, czy dany model będzie wydajny. Na pewno bardzo dobra jest folia grzewcza ogrzewanie podłogowe tą metodą sprawdzi się niemalże w każdym pomieszczeniu. Choć obecnie nie jest ona aż tak popularna, to jednak coraz więcej osób ją wybiera, ponieważ przemawiają do nich korzyści jakie niesie ze sobą jej montaż. Folia jest przede wszystkim nowoczesnym elastycznym grzejnikiem, który może mieć grubość od 0,3 do 0,58 milimetrów grubości, zatem jest niezauważalny i niewyczuwalny. Można ją zamontować na podłodze pod dywanem, panelami czy bezpośrednio na wylewce betonowej. Można aż na trzy sposoby ją przytwierdzić do podłoża, a najszybsze jest jej przyklejenie. Od momentu włączenia ogrzewanie, już po piętnastu minutach czuć ciepło, a więc bardzo szybko. Co istotne przy takim ogrzewaniu, to to iż nie nagrzewa ono powietrza.

Folia grzewcza nie powoduje ruchów powietrza, zatem nie unosi w powietrzu alergenów, dlatego też jest to idealne rozwiązanie dla alergików. Ciepło jest rozprowadzane za pomocą promieniowania podczerwonego i ogrzewa podłogę, ściany, sufit, ludzi i przedmioty.