Nieruchomości komercyjne są zupełnie inne, niż te, w których się mieszka. Służą przede wszystkim zarabianiu pieniędzy, dlatego nikt nie przerabia ich na budynki przeznaczenia mieszkalnego. Podczas sprzedaży bardzo przydatna jest wycena od fachowego rzeczoznawcy. A co zrobić, jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem, ale jeszcze nie zdążyliśmy przygotować tego typu informacji? Można zamówić szybką, niemalże ekspresową wycenę każdej nieruchomości komercyjnej.

Ekspresowa wycena nieruchomości komercyjnej

szybka wycena nieruchomości komercyjnychNieruchomość, która została przygotowana do celów komercyjnych jest przede wszystkim o wiele więcej warta, niż budynek mieszkalny o podobnych parametrach, jeśli chodzi o wielkość. Szybka wycena nieruchomości komercyjnych polega na tym, że do naszego budynku przychodzi rzeczoznawca. Ocenia jak najszybciej wartość fizyczną danego budynku. Mowa o powierzchni rzeczywistej, powierzchni użytkowej, a także materiałach, z którego wykonany jest dany budynek. Następnie dopiero przechodzi się do spraw związanych z rentownością. Bierze się pod uwagę kilka bardzo ważnych wskaźników. Jednym z nich jest to, czy do danego miejsca ma dostęp dużo osób. Jeśli budynek zlokalizowany jest w miejscu, w którym występuje tak zwany ruch turystyczny, można liczyć także na podniesienie ogólnej ceny sprzedaży. Bada się także dokumenty, które potwierdzają zyski danego miejsca. Wiadomo, że nie każdy ma taką dokumentację przy sobie, dlatego nie jest wymagana. Z doświadczenia jednak wiem, że potencjalni kupcy chętnie sprawdzają takie dokumenty i może to być dodatkowy atut przed sprzedażą nieruchomości. Możesz zainteresować się również przygotowaniem dodatkowej wyceny, jednak to potrwa dwa dni. Szybkie wyceny robione są w przeciągu jednej godziny od zamówienia rzeczoznawcy, chyba, że czas dojazdu jest dłuższy.

Nieruchomości komercyjne są bardzo charakterystyczne. Dzięki temu, że ludzie obracają nimi na rynku nie ma problemu ze znalezieniem odpowiedniego lokalu za dobrą cenę. Najważniejsze jest to, by faktycznie kierować się wartością, która jest podana na dokumencie od wyceny. Tym samym zyska zarówno osoba kupująca nieruchomość, jak i sprzedawca. Każdy będzie miał pewność, że dokonał prawidłowej wyceny i w niczym się nie pomylił, nawet w najmniejszym stopniu.