Kiedy na świat przychodzi nasz potomek, wszystko staje do góry nogami. Nasze dotychczasowe życie obraca się o sto osiemdziesiąt stopni. Zmieniają się nasze priorytety a cały nasz czas pochłania mała istotka, która dopiero będzie poznawać świat. Nic więc dziwnego, że chcemy dla naszego maleństwa wszystkiego, co najlepsze. Pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić to wybrać odpowiednią butelkę.

Jaką wybrać butelkę dla noworodka?

jaka pierwsza butelka dla noworodkaZapewne nie jedna mama przeszukała cały internet, aby dowiedzieć się jaka pierwsza butelka dla noworodka będzie najlepsza. Wszystko bowiem zależy od naszego maluszka i może zażyć się tak, że zanim odnajdziemy tą odpowiednią, kupimy wiele innych, których maluszek nie zaakceptuje. Są jednak rzeczy, które musi posiadać każda butelka. Przede wszystkim smoczek, z którego dziecko będzie piło, musi choć trochę przypominać pierś matki, dzięki temu maluszkowi będzie łatwiej z niej pić. Oprócz tego każda butelka powinna być anty kolkowa. Nie każde dziecko cierpi na kolki ale lepiej zapobiegać niż leczyć. Niektóre butelki posiadają specjalne rurki, które wysysają powietrze i dzięki temu dzidziuś nie połyka powietrza, co zapobiega powstawaniu kolek. Oprócz tego butelki posiadają różne wielkości. Dla noworodka wystarczy na początek mniejsza butelka, ponieważ nie będzie na początku wypijał sporej ilości mleka. Warto zaopatrzyć się w dwie butelki, zawsze gdy jednej nie zdążyliśmy umyć, wykorzystamy drugą. 

Gdy już wybierzemy odpowiednią butelkę dla naszego dziecka pamiętajmy o jej wyparzeniu. Dzięki temu pozbędziemy się wszelakich bakterii znajdujących się na butelce. Oprócz tego pamiętajmy o wyparzaniu butelki co jakiś czas. Warto również zaznaczyć, że smoczek od butelki powinno wymieniać się co trzy miesiące lub gdy zauważymy jego zniszczenie.

Kategorie: Dzieci