Nordic walking z każdym rokiem staje się coraz popularniejszy i coraz większa liczba osób decyduje się na wypróbowanie tego sportu. Nic dziwnego więc, że również akcesoria do tej dziedziny sportu stają się coraz powszechniejsze i ogólnodostępne w sklepach. Warto jednak dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, aby odpowiednio dobrać kijki oraz akcesoria do nich.

Wybór bucików do kijków

buciki do kijków nordic walkingKije do nordic walking składają się z kilku elementów, a jeden z nich ma bezpośredni kontakt z podłożem. Warto wybierać kijki z dobrymi i trwałymi bucikami, które powinny być stosunkowo trwałe oraz umożliwiające nam wygodne chodzenie po terenie różnego typu. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy nakładki do kijków są niezbędne. Warto w tym momencie wyjaśnić, iż są one bardzo ważne w przypadku poruszania się po twardej powierzchni, na przykład po asfalcie kostce brukowej albo chodniku. Możemy je pozostawić w domu, kiedy planujemy wycieczki leśne, w których kijki nie mają kontaktu z twardym podłożem. Głównym zadaniem takich bucików jest zapewnienie lepszej przyczepności kijków i zwiększenie wygody użytkowania na śliskiej powierzchni. Są one wykonane z gumy oraz ścięte pod odpowiednim kątem, co zwiększa powierzchnię stykania się kijków w podłożem. Warto zaopatrzyć się w dobre jakościowo buciki do kijków nordic walking. Wykorzystamy je przede wszystkim poruszając się po twardych nawierzchniach, na przykład po chodniku w mieście. Dzięki zastosowaniu tak zwanych bucików kijki będą miały większą powierzchnię kontaktu z podłożem i będą znacznie bardziej stabilniejsze. Dostępne są również modele uniwersalne, które sprawdzą się na każdym rodzaju podłoża. Natomiast wersja z nakładką będzie wymagała każdorazowego nałożenia bucików, co jednak nie jest ani czasochłonne ani problematyczne.

Reasumując, w zależności od tego, po jakiej powierzchni będziemy się poruszać, powinniśmy znaleźć odpowiedni rodzaj bucików do swoich kijów do nordic walking. Jest to coraz popularniejsza forma aktywności, w związku z czym nie powinniśmy mieć problemów zarówno z zakupem nowych kijków, jak i samą wymianą bucików na nowszy i lepszy model. Warto jedynie brać pod uwagę to, po jakiej powierzchni będziemy się poruszać i czy dane rozwiązanie będzie w naszym przypadku najbardziej korzystne.

Kategorie: Dla sportu