W dużych miastach w Polsce drożność systemu kanalizacji jest bardzo ważna. Dzięki temu można zachować prawidłowy stosunek wody oczyszczonej oraz zużytej. Bardzo popularna jest metoda wuko. Polega to na czyszczeniu kanalizacji za pomocą systemu ciśnieniowego. Kanalizacja jest czyszczona w taki sposób, że nie ma możliwości, aby w jakikolwiek sposób pominąć zanieczyszczenia. Bardzo często pracowników wykonujących takie czyszczenie zobaczymy we Wrocławiu.

Wrocławskie czyszczenie za pomocą wuko

wuko wrocławUżywanie wysokiego ciśnienia do czyszczenia kanalizacji jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Jeśli chodzi o wuko Wrocław bardzo często korzysta z tej metody. Potrzebny do tego jest specjalistyczny samochód oraz dwóch pracowników. Do dwóch studzienek kanalizacyjnych wprowadzane są długie przewody. To przez nie przelatuje woda, która ma bardzo duże ciśnienie. Wszystkie zanieczyszczenia, które zebrały się w jednym miejscu są wciągane poprzez drugi przewód. Tym samym w krótkim czasie kanalizacja zostaje całkowicie udrożniona. Największą zaletą wuko jest to, że cały proces odbywa się za pomocą tylko dwóch pracowników. Jeden musi obsługiwać pompę, a drugi przewód, który pochłania wszystkie odpady. Wuko nie tylko doskonale udrażnia kanalizację, ale także czyści jej rury od środka. Tym samym nie ma zanieczyszczeń, które za jakiś czas ponownie będą zalegać w zbyt dużej ilości. Do wuko stosuje się specjalistyczne samochody z dużymi zbiornikami. W takich zbiornikach zazwyczaj są dwie komory. Pierwsze z nich jest do przechowywania wody. W drugiej gromadzone są odpady, które po całym procesie udrażniania przewozi się do zakładu oczyszczania miasta. Tak wygląda ten proces. Nie jest skomplikowany. Pracownicy doskonale znają się na ciśnieniowym udrażnianiu rur.

Zastosowanie nowych sposobów udrażniania znacznie ułatwia pracownikom zakładu oczyszczania miasta zachowywanie porządku. Wystarczy, że rura zostanie odpowiednio wprowadzona do przewodów i od razu wpuszcza się wodę pod wysokim ciśnieniem. Nie musi to być czysta woda, ponieważ ona i tak zostanie odpompowana. Wszystko zachodzi całkiem bezproblemowo, w dość krótkim czasie. Udrożnienie jednego odcinka nie trwa dłużej niż dwadzieścia pięć minut, włącznie z prawidłowym ustawieniem samochodu specjalistycznego.

 

Kategorie: Usługi