W naszym domu wspólne posiłki od zawsze odgrywały bardzo ważną rolę. Zarówno mój mąż, jak i ja, byliśmy dosyć zapracowani, dlatego niekiedy była to dla nas jedyna okazja w ciągu dnia, by wspólnie usiąść oraz spokojnie porozmawiać. Sytuacja zaczęła wyglądać nieco inaczej, kiedy na świat przyszło nasze pierwsze dziecko. Byliśmy wówczas niezwykle szczęśliwi, a ciężka praca, która towarzyszyła nam przez wcześniejsze kilka lat, sprawiła, że awansowaliśmy i mogliśmy więcej czasu poświęcić rodzinie.

Jakie meble najlepiej sprawdzą się w jadalni?

krzesła drewniane tapicerowane do jadalniPrzed porodem zdecydowaliśmy się wykonać w naszym domu niewielki remont. Meble, które do tej pory zdobiły jadalnię, miały sporo ostrych zakończeń, które mogłyby być niebezpieczne dla nowego, małego członka rodziny. Chcieliśmy, żeby wszystkie pomieszczenia były przystosowane do potrzeb i zachowań dziecka, dlatego uznaliśmy, że z pomocą projektanta wnętrz dokonamy kilku zmian. Bardzo długo zastanawialiśmy się, w jaki sposób urządzić jadalnię. Dalej zamierzaliśmy spożywać w niej wiele wspólnych posiłków, dlatego chcieliśmy się czuć w tym pomieszczeniu jak najlepiej. Przedstawiliśmy architektowi nasze oczekiwania z prośbą, by stworzył eleganckie, ale przy tym przytulne oraz rodzinne wnętrze. Kiedy po kilku dniach umówiliśmy się na spotkanie, aby przejrzeć wstępny projekt, nie mogłam się doczekać, aż zobaczę wszystkie szczegóły. Największy zachwyt wywołała we mnie propozycja mebli. Krzesła drewniane tapicerowane do jadalni był tym, o czym skrycie marzyłam od kilku dobrych lat. Na projekcie były ukazane w jasnym odcieniu, co sprawiało, że całe pomieszczenie wydawało się bardziej rozświetlone i większe. Architekt doradził nam producenta, który wyróżnia się niezwykłą rzetelnością podczas realizacji zamówień. Powiedział także, żebyśmy wybrali lepszej jakości drewno, dzięki czemu meble nie zniszczą się tak szybko i nie będą stanowiły zagrożenia dla naszego dziecka.

Zawsze bardzo się cieszę z każdego remontu, ponieważ mimo początkowych komplikacji i wszechobecnych zabrudzeń, pozwala mi na nowo odkryć dom oraz wprowadza wiele przydatnych rozwiązań. Nie inaczej było i tym razem. Jadalnia w odmienionej wersji bardzo mnie zachwyciła, podobnie zresztą jak mojego męża. Nie wiedzieliśmy, że odpowiedni dobór kolorów oraz mebli potrafi tak wiele zmienić. Teraz wspólne posiłki są jeszcze większą przyjemnością.