Podawanie leków odbywa się różnymi drogami. Dla pacjentów najwygodniejszą formą przyjmowania leków jest przyjmowanie preparatów farmaceutycznych drogą doustną. Jednak najszybsze i najlepsze efekty osiągniemy przyjmując leki drogą dożylną. Wymaga to udania się do gabinetu medycznego.

Jak wygląda wlew kroplowy?

wlewy witaminy c warszawaPrzyjmowanie leków drogą dożylną wymaga od nas udania się do gabinetu medycznego bądź szpitala. Aby znaleźć odpowiedni punkt warto w przeglądarce wpisać frazę: wlewy witaminy C Warszawa. Strony, które nam się wyświetlą pokażą listę punktów w których przyjmiemy wlew kroplowy. Jak wygląda taki wlew? Zwykle jest to niewielka buteleczka o pojemności stu lub dwustu pięćdziesięciu mililitrów w której znajduje się preparat witaminy C oraz sól fizjologiczna. Do małej butelki dołączony jest zestaw kroplowy, który wpina się bezpośrednio do venflonu umieszczonego w żyle. Brzmi prosto, ale bez odpowiednich kwalifikacji nie można wykonać takiego wlewu kroplowego. Kroplówki podają wyłącznie przeszkolone osoby takie jak pielęgniarki i lekarze. Cała procedura przebiega z zachowaniem zasad aseptyki i antyseptyki. Podanie leku wynosi około dwudziestu minut. Najważniejsze, że podawany lek od razu zaczyna działać, a jego przyswajalność wynosi sto procent. W przypadku preparatów doustnych na efekt działania trzeba zaczekać średnio dwadzieścia minut, a efekt wchłaniania może być niewystarczający.

Konieczność przyjmowania witaminy C drogą dożylną wymaga kontaktu z lekarzem lub pielęgniarką. Tylko odpowiednio przeszkolona osoba może podać nam środek farmaceutyczny do naczynia żylnego. Leki niosą za sobą ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych i zawsze należy zaufać specjalistom. Najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo. Droga dożylna zapewnia stuprocentową przyswajalność leków.

 

Kategorie: Kosmetologia