Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że rokitnik jest krzewem, które wykazuje liczne właściwości prozdrowotne. W celach leczniczych wykorzystuje się zazwyczaj jego owoce, z których można zrobić dżemy, konfitury i soki. Rozgałęziony krzew posiada małe, podłużne lub kuliste owoce koloru pomarańczowego. Właściwości tej rośliny sprawiają, że często jest stosowana zewnętrzne oraz wewnętrzne. Zawiera bowiem liczne substancje bioaktywne, witaminy i mikroelementy, a także aminokwasy, kwasy tłuszczowe, antyoksydanty.

Duża popularność złota z rokitnika

złoto z rokitnikaStosowanie oleju, a także przetworów z rokitnika jest doskonałym sposobem na usprawnienie funkcjonowania układu immunologicznego. Zawdzięcza to zawartości witaminy C, która skutecznie zwalcza wolne rodniki, działa antyoksydacyjnie, wzmacnia odporność. Cenne składniki odżywcze, które znaleźć można w tej roślinie sprawiają, że wiele osób często sięga po złoto z rokitnika. Smaczny mus z całych owoców i pestek jest naturalnym produktem, który warto włączyć do swojego jadłospisu. Jego spożywanie jest doskonałym sposobem na uzupełnienie niedoborów kwasów omega. Wykazuje korzystny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, reguluje poziom cholesterolu i cukru, zmniejsza ciśnienie krwi, łagodzi stany zapalne. Złoto z rokitnika jest także bogatym źródłem chromu, który ułatwia rozkład tłuszczów i białek. Rokitnik zawiera substancje, które poprawiają nastrój, a także zmniejszają poziom stresu, dodają pozytywnej energii. Smaczny i zdrowy mus z rokitnika stymuluje system immunologiczny, dlatego warto sięgać po niego w przypadku infekcji. Wspomaga organizm w walce ze szkodliwymi drobnoustrojami chorobotwórczymi. Jest także silnym antyoksydantem, usprawnia pracę serca. Sprawdza się w przypadku dolegliwości ze strony układu pokarmowego, reguluje przemianę materii, a także wspomaga leczenie chorób żołądka oraz trzustki.

Opóźnia proces starzenia się organizmu, redukuje stany zapalne, usprawnia pracę mózgu. Dodaje energii i poprawia nastrój. Wielu producentów oferuje  nie tylko przetwory z rokitnika i tłoczone na zimno oleje, ale także kosmetyki, które wykazują korzystny wpływ na skórę. Odżywiają ją, spowalniają proces starzenia się naskórka, zapobiegają powstawaniu zmarszczek i innych niedoskonałości. Dzięki nim można przywrócić cerze młody i promienny wygląd.