Krzesełko do karmienia to ważne akcesorium, które powinno znaleźć się w wyposażeniu każdego rodzica małego dziecka. Dzięki niemu maluch uczy się samodzielności, opiekun nie musi trzymać go na kolanach w czasie posiłku, co z pewnością jest wygodne dla obu ze stron. Dodatkowo krzesełka wyposażone są w małe blaty, na których można położyć miseczkę i wygodnie karmić pociechę lub pozwolić jej na samodzielne spożycie posiłku.

Na co zwrócić uwagę kupując krzesełko do karmienia?

krzesełko do karmienia niemowlątCiekawostką jest, że pierwsze krzesełka dla dzieci zostały uwiecznione na obrazach już w XVI wieku, co sprawia, że nie jest to nowatorski wynalazek. Wciąż jednak spełnia swoją funkcję i jest przydatnym narzędziem pomagającym przy karmieniu maluchów. Na rynku jest ich szeroki wybór, na co w takim razie zwrócić uwagę, decydując się na zakup? Krzesełko do karmienia niemowląt powinno być przede wszystkim bezpieczne. W tym celu należy wybrać dobrej jakości materiał i solidną konstrukcję. Obowiązkowym wyposażeniem powinny być pasy, którymi będzie można przypiąć malucha, aby ten na pewno stamtąd nie wypadł. Komfortowe siedzisko i oparcie na nóżki to z kolei coś, co przyczyni się do lepszego komfortu szkraba i sprawi, że ten chętniej będzie tam przesiadywał. Krzesełka to zakup na dłużej, ponieważ decydując się na wersję 2w1, te mogą posłużyć także jako miejsce do rysowania czy zabawy. W tym pomoże także regulacja wielkości, dzięki czemu akcesorium będzie rosło razem z maluchem.

Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane poszczególne elementy mebelka. Tacka powinna być odporna na zarysowania, a także wyjmowana, aby umycie jej nie stanowiło dla rodzica trudności. Z pewnością przydatny okaże się także dodatkowe miejsce na kubeczek, dzięki czemu dziecko będzie miało większą powierzchnię w czasie spożywania posiłku.

Kategorie: Dzieci