Płyty kartongipsowe są jednym z naszych ulubionych narzędzi podczas wykańczania budynków, gdyż są nie tylko efektywne, ale również łatwe do zastosowania. Nie wymagają wyrównywania, a po położeniu mogą od razu zostać wykończone za pomocą tynków czy innych materiałów wykończeniowych, z bardzo zadowalającymi efektami.

Samowiercące wkręty do płyt gipsowych

wkręty do płyt gkJednak nie są one wolne od mankamentów, spośród których największym jest ich mała wytrzymałość. Mogą one być bowiem łatwo uszkodzone podczas wiercenia otworów na śruby montażowe, i mają tendencję do pękania po szczególnie silnym naciskiem w jednym punkcie. Takie uszkodzenia zazwyczaj pojawiają się po użyciu zwykłych wkrętów, czy wiercenia otworów, toteż by uniknąć uszkodzeń i związanych z nimi kosztów zaczęliśmy używać znacznie bardziej wyspecjalizowanych narzędzi, jakimi są samowiercące wkręty do płyt GK. Wkręty te mogą być wkręcane bezpośrednio w płytę, a skręt ich ślimaka zaprojektowany jest w taki sposób by bez problemu przechodzić przez gips, a jednocześnie nie powodować uszkodzeń. Mają także wypustki, które blokują śrubę w miejscu po przykręceniu, i nie pozwalają na jej wyciągnięcie, nawet bardzo dużym nakładem siły. Wkręty te są doskonałym narzędziem do montażu płyt gipsowych, ale również i wielu innych delikatnych materiałów, przede wszystkim drewna, czy ozdobnych płyt z tworzyw sztucznych, wymagających ostrożności podczas montażu.

Są coraz bardziej popularne, toteż z łatwością można je dostać w każdym dużym sklepie narzędziowym czy markecie budowlanym. Dostępne są w kilku różnych wielkościach, w zależności od wielkości i ciężaru płyt jakie miałyby być za ich pomocą zamontowane. Wszystkie są jednak równie przydatne podczas montażu płyt i sprawdzają się tak samo dobrze.

Kategorie: Remont