Wyjazd na weekend do Trójmiasta może być świetnym pomysłem. To propozycja w zasadzie dla każdego – dla rodzin, par, miłośników plażowania, spacerów, zabytków, a nawet aktywności fizycznej. W Gdańsku, Sopocie i Gdyni trudno się nudzić. Na miejscu znajduje się bowiem tyle atrakcji, że każdy coś dla siebie znajdzie. Co więcej, także miejsc noclegowych nie brakuje, a zakres możliwości jest tu bardzo szeroki.

Weekend w apartamencie w Trójmieście

apartament na weekend trójmiastoNie ma znaczenia, czy do Trójmiasta wybieracie się wiosną, latem czy jesienią, zawsze jest co robić. Nawet zimą nie można narzekać na nudę. Wiadomo jednak, że te okolice największą popularnością cieszą się w wakacyjnych miesiącach. Trudno się dziwić, skoro kuszą wówczas plaże, molo, pogoda i wiele innych atrakcji. O miejsca noclegowe latem jest na pewno trudniej, niż w innych miesiącach, ale raczej bez kłopotu znajdzie się odpowiednie lokum. Nie ma znaczenia, czy potrzebny wam hotel na jedną noc czy apartament na weekend trójmiasto ma sporo do zaoferowania. Oczywiście także dłuższe pobyty są możliwe i warto spędzić czas w jednym z tych miast. W przypadku rodzinnej wyprawy najlepszym wyjściem może się okazać apartament. Dlaczego? Dlatego że jest chyba największą możliwą opcją, a w przypadku grupy osób jeden pokój to może być zdecydowanie za mało. Miejscówkę do nocowania można znaleźć naprawdę w bardzo atrakcyjnych miejscach, na przykład przy deptaku w Sopocie, niedaleko Neptuna w Gdańsku czy w bliskiej odległości od Skweru Kościuszki w Gdyni. Apartament niedaleko plaży to znakomity pomysł nie tylko dla miłośników opalania. Ciekawą opcją jest na przykład spacer po molo lub po Długim Targu. Apartament jest dobrym wyjściem szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi. Umożliwia bowiem przygotowanie jedzenia w kuchni oraz pozwala na spanie w dodatkowej sypialni.

Oczywiście udogodnieniami są również winda czy parking. Fajnie jest mieć także wygodny balkon albo taras. Także inni turyści, niekoniecznie rodziny, znajdą wiele atutów w wynajęciu na weekend jednego z trójmiejskich apartamentów. Te okolice dają możliwość zwiedzania historycznych miejsc i zabytków, a także podróży na rowerach niedaleko morza. Do wyboru są również kajaki w okolicy. I jeszcze jedna kwestia – do Trójmiasta łatwo dojechać, co także ma spore znaczenie.