Jestem kierownikiem zespołu budowlanego. Niestety jest to zawód, w którym często wydarzają się niespodziewane wypadki. Bardzo zależy mi na bezpieczeństwie mojej ekipy, ale czasem niestety środki ochrony indywidualnej i zbiorowej nie pomagają. Chce, żeby moi pracownicy umieli sobie wzajemnie pomóc, bo możemy wtedy uniknąć czyjejś śmierci. Takie doświadczenie również może przydać się w życiu codziennym.

Dobre szkolenie pierwszej pomocy dla każdego

szkolenie pierwsza pomoc poznańPostanowiłem, że każdy z pracowników odbędzie pewien kurs. Nauczy się tam wszystkich ważnych rzeczy. Uważam, że dobrym pomysłem jest odbycie go w firmie „szkolenie pierwsza pomoc Poznań„, bo oferuje różne rodzaje kursów. Cała grupa ratowników medycznych przeprowadza je w całej Polsce. Szkolenia prowadzone są przez doświadczonych ratowników medycznych wedle precyzyjnie zbudowanych programów zajęć. Każdy kurs dodatkowo modyfikują w zależności od potrzeb każdego Klienta, tak aby jego program był najbardziej dopasowany do jego potrzeb.  W każdym wypadku program kursu ustalany jest indywidualnie po dokładniejszym poznaniu grupy jaka będzie w nim uczestniczyć. Uznałem, że ta firma naprawdę jest dobra. Celem takich kursów jest nauka pierwszej pomocy, oraz budowanie dobrych relacji między uczestnikami kursu. Zasada jest prosta. Nauczanie poprzez zabawę i elementy rywalizacji. Grupa uczestników jest dzielona na mniejsze zespoły, a po każdym bloku teoretycznym kursanci konfrontowani są z symulowaną sytuacją,w której muszą wykorzystać zdobytą wiedzę. Wyniki uczestników są oceniane, a żeby zdobyć najlepszy wynik należy ze sobą współpracować i działać wedle zasad pierwszej pomocy. Od małego każdy wie, że najlepiej uczy się przez zabawę. Nawet my dorośli czasem woli tak się czegoś nauczyć niż siedzieć i wkuwać. Na samym początku wszyscy uczestnicy mają wprowadzenie, po którym będą wiedzieć czym jest pierwsza pomoc, jak powinny funkcjonować i jak należy oceniać pracę podstawowych parametrów życiowych.

Uważam, że dzięki temu szkoleniu będziemy bardziej uważać i wzajemnie sobie pomagać. Niestety na budowie jest wiele zagrożeń, a przecież tego chcemy uniknąć. Moi pracownicy byli zachwyceni tym szkoleniem i stwierdzili, że muszą o nim powiedzieć innym, bo jest godny polecenia. Wszyscy zdobyli tam ogromną wiedzę,którą stosują podczas pracy.

Kategorie: Usługi