Od jakiegoś czasu coraz częściej słyszy się na temat problemów z insektami w domach. Jest to problem dość poważny a pojawienie się owadów niekoniecznie musi być związany z jakimś naszym niedopatrzeniem czy nieodpowiednim dbaniem o higienę w mieszkaniu. Prusaki zwane również karaluchami czy też pluskwy często dostają się do wnętrza mieszkań poprzez kanały wentylacyjne. 

Najlepszy sposób zwalczania owadów 

zwalczanie prusaków warszawaProblem z owadami takimi jak karaluchy czy pluskwy bywa niekiedy bardzo poważny. Owady te najczęściej docierają do naszych mieszkań w taki sposób, że wędrują od mieszkania, w którym ktoś nie dbał o porządek. Najczęściej jest tak, że wystarczy jedno takie mieszkanie w bloku aby problem stał się naprawdę poważny. Na chwilę obecną na walkę z prusakami decydować się muszą tysiące osób. Zarówno prusaki jak i pluskwy są owadami uwielbiającymi wilgoć oraz miejsca zacienione. Właśnie dlatego najczęściej spotyka się je w łazienkach lub też za meblami kuchennymi. Kluczowe jest to by w przypadku pojawienia się problemu unikać sytuacji, że na podłodze zostaną mokre miejsca. Starajmy się również zapewnić większy poziom sterylności w mieszkaniu. Jeśli chodzi o skuteczne zwalczanie prusaków Warszawa zalicza się do jednego z miast, w którym codziennie firmy zajmujące się dezynsekcją odwiedzają kolejne mieszkania. Mnóstwo osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że problem z prusakami ma tak dużo osób w całym kraju. 

Na dzień dzisiejszy zdecydowanie najlepszym ze sposobów na zwalczanie prusaków jest ozonowanie. Trójwartościowy tlen w nawet bardzo małych ilościach jest w stanie skutecznie zabijać prusaki. Natomiast człowiekowi szkodzi on dopiero wtedy gdy jego stężenie jest bardzo duże. Firmy zajmujące się dezynsekcją bardzo często stosują ozonowanie w mieszkaniach. 

Kategorie: Usługi