Zawsze, kiedy zbliżają się wakacje, to staram się zorganizować dla swoich dzieci ciekawe wyjazdy. Jednak tym razem nie chciałam ich wysyłać na zwykłe kolonie. Oczywiście nie mam nic przeciwko temu, jednak tym razem chciałam, żeby było coś innego. Coś co naprawdę ich zaciekawi. 

W wakacje na obóz

obozy jeździeckieDługo się zastanawiałam nad tym, przeglądałam różne oferty i rozmawiałam z dziećmi, co by chciały robić. Znalazłam stronę, która w swojej ofercie ma wyjazdy na różne obozy wakacyjne. Od razu się tym zainteresowałam, bo w końcu, to nie była kolejna zwykła kolonia. Mieli różne propozycje, jednak mnie i moje dzieci najbardziej zainteresowały obozy jeździeckie. Już dawno mówili mi, że chcieliby zacząć jeździć konno, ale zawsze jakoś ten temat cichł. Teraz nadarzyła się świetna okazja, aby wreszcie to zrealizować. Zarezerwowaliśmy termin i teraz tylko czekaliśmy na wyjazd. Dwa tygodnie szybko zleciały, a dzieciaki wróciły szczęśliwe, jak nigdy dotąd. Nie było końca opowieściom o ich przygodach związanych z końmi. Ćwiczyli jazdę konno trzy razy dziennie – rano, w południe i wieczorem. Cieszyłam się, że dzieciom tak bardzo się podobało i że udało mi się spełnić ich marzenie. Teraz szukamy na miejscu szkółki jeździeckiej, gdzie mogliby kontynuować naukę i dalej ćwiczyć, bo widzę, że naprawdę, to pokochali. To nie był kolejny zwykły wakacyjny wyjazd, a możliwość, aby poznały coś nowego i czegoś nowego się nauczyli. 

Zawsze warto zapewnić swoim dzieciom ciekawą rozrywkę, czy to na wakacje, czy jeżeli są inne okazje. Rozrywkę, która nie tylko ich odpręży, ale także czegoś je nauczy, rozwinie, pokaże coś, czego wcześniej nie mieli okazji zobaczyć. Ja osobiście cieszę się, że udało mi się to spełnić i jestem pewna, że za rok, a może nawet już na ferie, też pomyślimy o jakimś ciekawym obozie.