Najpopularniejszy rodzaj okien, jakie od lat montuje się w domach i mieszkaniach to okna pcv. Są to popularne plastiki, które mają wiele zalet. Są łatwe w użyciu a dodatkowo bardzo łatwo się je czyści. Umycie okien pcv zajmuje niewiele czasu i to jest niewątpliwie ich bardzo duża zaleta. W oknach tych montuje się szyby zespolone, które najczęściej złożone są z dwóch warstw. I tutaj informacja dla wszystkich posiadaczy tego rodzaju okien. Szyby można w nich wymienić.

Wymiana szyby zamiast całego okna

serwis okien pcv w PoznaniuMoże zdarzyć się tak, że w starszych typach okien pcv dojdzie do rozszczelnienia szyby. Wówczas pojawią się na niej smugi, których nie będzie dało się doczyścić. Nie ma się jednak czym przejmować, bo to zupełnie naturalny proces. Z upływem lat eksploatacji ulega nie tylko mechanizm otwierania i zamykania ale również szyba wsadzona w ramy okienne. Wystarczy jednak zamówić serwis okien pcv w Poznaniu, żeby dowiedzieć się, że taką szybę można wymienić na nową. Nie trzeba wymieniać całego okna. Firmy oferujące okna pcv oferują również ich serwisowanie. Dlatego bez problemu można znaleźć serwis, który wymieni szybę w oknie na nową. Wygląda to tak, że najpierw przyjeżdża pracownik na pomiar okna. Okno musi być dokładnie zmierzone, żeby można było przygotować szybę pasującą idealnie do ram okiennych. Po kilku tygodniach szyba jest gotowa i można zacząć serwis okna, czyli jej wymianę. Sama wymiana trwa około dwudziestu minut. Pracownicy odpowiedzialni za serwis okna wyjmą je z zawiasów i rozmontują. Następnie wymienią szybę, a jest to tak proste jak wymiana baterii w zegarku. Po włożeniu nowej szyby wystarczy jedynie złożyć ramy i zamontować okno w zawiasach. Jeśli w oknach pojawiają się smugi nie nadające się do umycia to pamiętajmy, że nie trzeba od razu wymieniać całego okna. Trzeba jednak znaleźć dobrą firmę montażową, która oferuje również serwis okien pcv. Nie każda firma będzie też chciała przyjeżdżać do wymiany jednej szyby. Przy tej okazji można również poprosić o przejrzenie wszystkich okien w domu.

O okna plastikowe powinno się dbać i regularnie je serwisować. Wszelkie regulacje, wymiana zużytych elementów czy chociażby smarowanie zawiasów – to podstawowe prace serwisowe. Jeśli na szybie zauważymy mażące się smugi, których nie pokona żadna metoda czyszczenia to najlepiej wymienić całą szybę na nową. Wystarczy wymienić samą szybę, gdyż ten rodzaj okien umożliwia wykonanie takich prac serwisowych. Będzie to tańsze i szybsze, aniżeli wymienianie całego okna.

 

Kategorie: Dom