Nie raz zdarzało się, że pomagałam tacie w jego sklepie, więc jestem na bieżąco z rożnymi narzędziami, produktami, które kupują raczej właściciele różnorodnych fabryk. Z jednej strony cieszę się, że tata ufa mi oraz iż dzięki tego typu sytuacjom mogłam nauczyć się wielu przydatnych informacji. Mój brat Igor rzadko bywa w pracy taty, ponieważ nigdy nie ciągnęło go do takich tematów.

Jakie zastosowanie ma taśma poliuretanowa?

taśmy poliuretanoweTaśmy poliuretanowe w ostatnim czasie są coraz częściej zamawiane przez właścicieli fabryk. Jedną z ważniejszych zalet tych taśm jest to, że mogą być używane przy produkcji żywności. Dodatkowo warto wiedzieć, że taśmy poliuretanowe są odporne na tłuszcze, różnego typu chemikalia czy smary, co ewidentnie pokazuje, że bez obaw można je zastosować przy transporcie żywności. Tego typu taśmy są stosowane w różnych branżach, na przykład cukierniczych, mięsnych, ceramicznych, meblowych, kosmetycznych i nie tylko. Przy wyborze powinno zwrócić się na dane techniczne, które również mogą wpływać na cenę, o czym nie każdy zdaje sobie o tym sprawę. Mogą różnić się chociażby kolorem, liczbą warstw czy granicą wytrzymałości. To wszystko ma znaczenie oraz to, gdzie będą taśmy stosowane. Nie sposób nie wspomnieć o fakcie, że taśma poliuretanowa jest łatwa w utrzymaniu czystości, dzięki czemu można zaoszczędzić a środkach czyszczących, o czym nie wszyscy wiedzą. Poza tym powinny ułatwiać szybką naprawę podczas trwania produkcji.

Taśmy, które są używane w przemyśle spożywczym zazwyczaj są robione na zamówienie, dzięki czemu można każdy szczegół przygotować pod indywidualnego klienta, co według mnie jest dużym plusem. W związku z tym, że mają one bezpośredni bądź pośredni kontakt z produktami spożywczymi hamują proces rozwoju bakterii.

Kategorie: Przemysł