Chcesz odświeżyć wygląd swojego mieszkanie jednak nie chcesz wydawać przy tym zbyt wielu pieniędzy. Czy da się szybko i tanio zmienić wygląd mieszkania? Jakie rozwiązania mogą w tym pomóc? Oto kilka naszych wskazówek, które mogą pomóc odnowić mieszkanie szybko i niskim kosztem.

Jak odnowić ściany w mieszkaniu?

tapety ścienne do pokojuJednym z podstawowych sposobów na nadanie pokojom w mieszkaniu nowego wyglądu jest odnowienie ścian. Wbrew temu co by się mogło nam wydawać nie musi być to wcale drogie czy trudne. A co za tym idzie z powodzeniem możemy to zrobić samodzielnie. Jeśli ściany są w dobrym stanie z powodzeniem można je po prostu odmalować. Dostępne na rynku farby bardzo łatwo się rozprowadzają, a do równego pokrycia zwykle wystarczają dwie warstwy, dzięki czemu każdy spokojnie poradzi sobie z tym we własnym zakresie. Żeby odmalować ściany nie trzeba także zbyt wiele przyrządów, Według informacji z portalu www.ekspertbudowlany.pl potrzebne będą tylko takie rozwiązania jak:

  • taśma malarska,
  • wałek malarski,
  • kuweta,
  • farba.

Wybierając farbę warto jednak kupić tę droższą, którą można myć i szorować, dzięki temu będzie ona zdecydowanie trwalsza i praktyczniejsze. Pomalowanie pokoju we własnym zakresie nie jest drogie i jedyne koszty związane są właśnie z zakupem farby. Jeśli jednak ściany są dość mocno zniszczone ponowne ich malowanie może okazać się startą pieniędzy – w takim wypadku lepiej zdecydować się na tapety. Wbrew temu co się powszechnie wydaje tapetowanie nie jest szczególnie skomplikowane, a dodatkowo obecnie większość tapet jest na fizelinie co ułatwia ich kładzenie. Przy wyborze tapety należy uwzględnić rodzaj pomieszczenia. Inną specyfikę mają tapety ścienne do pokoju a inną tapety kuchenne. Te przeznaczone do takich pomieszczeń jak kuchnia czy łazienka są bardziej trwałe i odporne na działanie wilgoci. Zarówno wytapetowanie pokoju jak i jego pomalowanie nie jest aż tak bardzo pracochłonne ani kosztowne, dlatego jest to dobry sposób na odświeżenie wyglądu mieszkania.

Tani sposób na odnowienie mebli

złota rączkaChcąc odświeżyć wygląd mieszkania warto także pomyśleć o odnowieniu mebli. W zależności od tego jakie meble mamy w domu można je odnowić na dwa sposoby. Jeśli meble są drewniane to wystarczy je oczyścić za pomocą papieru ściernego i na nowo pomalować czy też polakierować w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Usuwanie starej farby czy lakieru bywa dość czasochłonne, jednak przy tym nie jest to drogie, a efekty warte są pracy. W przypadku mebli wykonanych z płyty ich odświeżenie jest nieco bardziej skomplikowane. W tym wypadku najlepiej sprawdza się okleina do mebli. Jej montaż nie jest szczególnie skomplikowany, ani nie potrzeba do niego żadnych szczególnych narzędzi, jednak oklejanie mebli bywa dość uciążliwe. Dlatego jeśli sami z tym mamy problem lub brak nam na to czasu warto pomyśleć o takim rozwiązaniu jakim jest złota rączka. Taki fachowiec pomoże nam w odświeżeniu domowych mebli i przy tym będziemy mieli pewność, że meble zostaną oklejone w sposób fachowy, a co za tym idzie, że będą się dobrze prezentować. Honorarium fachowca tego typu nie jest szczególnie wysokie i na pewno będzie to tańsze niż kupno nowych mebli. Obydwa rozwiązani pozwolą nam na nadanie nowego wyglądu meblom, a co za tym idzie także i mieszkaniu i to stosunkowo niskim kosztem.

Remont łazienki – czyli jak zmienić wygląd płytek

Remont łazienkiWedług www.budnews.pl najdroższe jest odnawianie takich pomieszczeń jak łazienka czy kuchnia, gdzie zwykle konieczne jest usuwanie i kładzenie nowych płytek, co kosztuje. Jeśli jednak stan płytek jest dobry, a jedynie ich wygląd nam już nie odpowiada, zamiast wymieniać je na nowe można je przemalować. Pozwoli nam to zaoszczędzić sporo pieniędzy jak i czasu, ponieważ wymiana płytek na nowe trwa co najmniej kilka dni, podczas gdy z malowaniem można się spokojnie uporać w ciągu dnia. Oczyszczenie fug i pomalowanie płytek czy też ich części na wybrany przez nas kolor za pomocą specjalnej farby do płytek to dobry sposób na tanie remonty mieszkań w dobrym stanie. Samo malowanie płytek nie jest skomplikowane należy jednak uważać by nie zamalować w trakcie aplikacji fug. Jest to obecnie jeden z najlepszych sposobów na tanie odświeżenie łazienki.

Nowe dodatki a wygląd mieszkania

plisyTanim i sprawdzonym sposobem na odświeżenie wnętrza mieszkania jest także wybranie nowych dodatków. Jeśli odpowiednio je dobierzemy pomieszczenia staną się zarazem bardziej funkcjonalne jak i nabiorą nowego wyglądu. O jakich rozwiązaniach warto pomyśleć? Można między innymi powiesić nowe firany i zasłony, które rozjaśnią i optycznie podwyższą pomieszczenie. Zamiast firan można wybrać także rolety. Jeśli chcemy by wpływały one pozytywnie na wygląd mieszkania warto tutaj pomyśleć i takich rozwiązaniach jak plisy czy roletach typu dzień noc. Są one zarówno praktyczne jak i dobrze się prezentują pod względem estetycznym. Warto także pomyśleć o powieszeniu na ścianach obrazów czy ozdobnych luster, które także wpłyną na to jak odbierane będzie pomieszczenie.

Krótko podsumowując

Sposobów dzięki, którym można przy niskim nakładzie finansowym odświeżyć wygląd mieszkania jest naprawdę całkiem spory. Wystarczy dobry pomysł, trochę pracy własnej by odmienić wygląd każdego pomieszczenia w domu.

Kategorie: Dom

1 komentarz

Karina · 20 kwietnia, 2017 o 12:08 pm

Czasem, żeby odmienić swoje mieszkanie wystarczy pomalować ściany, abo zmienić zasłonki. Małe czyny, a efekt może być na prawdę niezły.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder