Od kiedy w Polsce zalegalizowano medyczną marihuanę, na rynku zaczęły się pojawiać sklepy konopne, które oferują szeroki asortyment produktów wytwarzanych z konopi. Łatwy dostęp do nich oraz liczne, potwierdzone właściwości lecznicze powodują, że coraz więcej ludzi je kupuje.

Czy warto stosować produkty CBD?

gdzie kupić cbdGłównym powodem, z jakiego ludzie sięgają po produkty konopne, są ich właściwości. Trzeba zaznaczyć, że w zależności od gatunku, wykazują odmienne działanie na ludzki organizm. Przede wszystkim należy wyróżnić konopie indyjskie, które są bogate w THC, czyli substancję o działaniu psychoaktywnych i także odurzającym oraz konopie siewne, które zawierają znikome ilości tej substancji. W przypadku siewnej odmiany, mamy też do czynienia z wysoką zawartością kannabidiolu, który odpowiada za szerokie spektrum działania leczniczego. Dzięki temu, produkty konopne mogą być wykorzystywane w licznych terapiach chorób i schorzeń oraz dolegliwości. Trzeba tu zaznaczyć, że CBD jest stosowane z licznymi sukcesami, ponieważ intensywnie oddziałuje na cały organizm. Jeżeli nie wiemy gdzie kupić CBD, to najlepiej poszukać w internecie sprawdzonego sklepu z produktami konopnymi, gdyż tam znajdziemy je w najniższych cenach. Są to, przede wszystkim, susze, ekstrakty i olejki o różnym stężeniu CBD. Im jest ono wyższe, tym wyższa cena, gdyż łączy się ono z intensywnością i szybkością działania. Nadmienić również można, że w olejkach konopnych, poza kannabidiolem, znaleźć można jeszcze spore ilości witamin i minerałów.

Jak wynika z niezależnych badań zachowań konsumentów, systematycznie rośnie liczba osób robiących zakupy w internetowych sklepach konopnych. Głównie jest to za sprawą cen, jakie oferują e – sklepy, ponieważ można w nich sporo zaoszczędzić na zakupach.

Kategorie: Kosmetologia