Symbol HDD czyli z angielskiego Horizontal Directional Drilling to inaczej kierunkowe przewierty horyzontalne. Jest to nowoczesna technologia, która pozwala na bezwykopowe prowadzenie otworów w poziomie w dokładnie określonym kierunku. Jakie jest zastosowanie takiej metody przewiertów, kiedy warto się zdecydować na przewierty sterowane oraz jakie czynniki będą najważniejsze przy wyborze profesjonalnej firmy z tego zakresu?

Decydujemy się na przewierty sterowane

przewierty sterowane w podłożuPrzewierty sterowane umożliwiają wykonanie trasy dla infrastruktury podziemnej, których punkt wejścia i wyjścia idealnie będą pokrywały się z projektem. Jest to również rozwiązanie, które niesie za sobą różnorodne korzyści. Pierwszą z nich niewątpliwie jest brak konieczności prowadzenia jakichkolwiek wykopów. Nawet w przypadku skomplikowanych realizacji czy otworów o dużej średnicy nie jest to konieczne. Warto wybrać najlepsze przewierty sterowane w podłożu. Jest to rozwiązanie, które może być wykorzystywane także do wykonywania bezinwazyjnych badań geologicznych. Kolejną zaletą jest oszczędność czasu ze względu na brak konieczności przeprowadzania rekultywacji struktury terenowej. Taka metoda nie wymaga odpowiednich przygotowań, wystarczą skonfigurowane maszyny, co umożliwi szybkie wykonanie przewiertu. Doświadczeni pracownicy firm są w stanie przeprowadzić taki proces technologiczny bez konieczności angażowania dodatkowych specjalistów, co wiąże się z niższymi kosztami usługi. Trzecią zaleta jest niewątpliwie precyzja oraz szybkość. Punkty końcowe i początkowe idealnie mogą się pokrywać z projektem. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu w tym celu nowoczesnych maszyn wyposażonych w systemy pomiarowe oraz systemy sterujące. Umożliwia to wykonywanie prac także w przypadku silnie zurbanizowanych terenów w aglomeracjach miejskich. Ogromnym atutem jest także bezkolizyjność, bez ryzyka wystąpienia kolizji z istniejącymi kablami, światłowodami, liniami telefonicznymi czy instalacjami wodno-kanalizacyjnymi. W ten sposób nie zostają uszkodzone żadne istniejące elementy infrastrukturalne.

Podsumowując, poszukując nowoczesnego i skutecznego sposobu wykonywania przewiertów w podłożu, warto wziąć pod uwagę horyzontalne przewierty sterowane. Nie powodują one uszkodzenia żadnych istniejących elementów, nie wymagają niszczenia dotychczasowej infrastruktury i jednocześnie są przyjazne dla środowiska. Lista zalet tego rozwiązania jest bardzo długa, dlatego zainteresowanie nim jest coraz wyższe.

Kategorie: Usługi