Pomoc prawnika bardzo często wiąże się ze zrealizowaniem określonego rodzaju czynności. Niekiedy są one skierowane w celu załatwienia konkretnej sprawy. Nie mniej jednak nierzadko wiążą się one z profesjonalną pomocą, dzięki której bardzo łatwo można pozbyć się wielu problemów. Jednym z najczęściej spotykanych problemów są między innymi długi, jakie możemy posiadać. Niekiedy ich ilość oraz wysokość sprawia, że nie jesteśmy w stanie na bieżąco spłacać.

Zgłoszenie wniosku o upadłość konsumencką

skuteczna upadłość konsumencka - gliwiceNiesie to oczywiście za sobą możliwość prowadzenia wobec nas postępowania egzekucyjnego. Bardzo często jest to dość dotkliwe. Nie mniej jednak istnieje dość skuteczna metoda, dzięki której jesteśmy w stanie pozbyć się tego problemu. Tą metodą jest prowadzona przez syndyka upadłość konsumencka. Oczywiście, aby mieć możliwość skorzystania z tej furtki konieczne jest przede wszystkim spełnienie określonych warunków. Warto jest w tym celu udać się do profesjonalnej kancelarii prawnej i z pomocą doświadczonego prawnika złożyć taki wniosek. Warto jest przede wszystkim sprawdzić także miejsca, w których możliwe będzie uzyskanie pomocy z załatwieniem wszelkiego rodzaju formalności z tym związanych. Jeśli chodzi o proces taki jak skuteczna upadłość konsumencka – gliwice są miastem, w którym bez problemu będziemy w stanie znaleźć tego rodzaju miejsca. Bardzo ważne jest przede wszystkim współpracowanie z prawnikiem w odpowiedni sposób. Po naszej stronie zazwyczaj będzie leżało dostarczenie wszelkiego rodzaju niezbędnych dokumentów. Dzięki temu prawnik będzie mógł złożyć wniosek w sądzie o ogłoszenie naszej upadłości konsumenckiej. Z uwagi na dość dużą ilość tego rodzaju spraw sądy w Polsce bardzo często mają opóźnienia z wydawaniem orzeczeń w tej sprawie. Niekiedy samo rozpatrzenie takiego wniosku może trwać nawet kilka miesięcy.

Warto jest w związku z tym czekać na wydanie tego orzeczenia. Niekiedy może dojść do sytuacji, że sąd wezwie nas do uzupełnienia określonych braków. W takim wypadku konieczne jest dostarczenie wymaganych dokumentów. Jeżeli nie zrobimy tego w określonym terminie konieczne będzie przede wszystkim liczenie się z tym, że sprawa zostanie umorzona, a wniosek, który złożyliśmy zostanie odrzucony z uwagi na braki formalne.