Budując dom w mieście lub na terenach podmiejskich zastanowić się należy nad tym, jak odprowadzane będą z niego ścieki. Do wyboru są zwykle trzy opcje. Dla działek podłączonych to miejskiego systemu kanalizacji sanitarnej jest ona dosyć naturalnym wyborem. Natomiast w przypadku, kiedy podłączenia takiego nie ma, należy dokonać wyboru pomiędzy szambem a przydomową oczyszczalnią ścieków. Ze względu na cenę oraz łatwość użytkowania, wybór pada zwykle na szambo.

Użytkowanie szamba w mieście

szamba betonowe radomTo, że działka znajduje się na terenie miasta, nie stanowi żadnego problemu. Instalując szamba betonowe Radom, Szczecin czy nawet Warszawa są tak samo dobrym na to miejscem jak małe wsie. Działa w nich wiele przedsiębiorstw, które zajmują się wywozem ścieków z działek prywatnych do oczyszczalni. Usługi te, są więc dostępne niemal od ręki, a ceny okazują się konkurencyjne. Sam wybór producenta szamba i jego montaż również nie są problematyczne. Spory wybór na rynku sprzyja znalezieniu produktu najlepiej dostosowanego do potrzeb indywidualnego klienta. Ponadto wiele przedsiębiorstw oferuje profesjonalne doradztwo. Dzięki temu nie tylko wybrać będzie można kształt i konstrukcję szamba, ale również dopasować pojemność do zapotrzebowania gospodarstwa domowego. W razie, gdyby szambo miało zostać osadzone w osypującym się lub podmokłym gruncie, profesjonalna firma może także zaoferować zmodyfikowanie mieszanki betonowej użytej do produkcji. Dzięki temu zbiornik wytrzyma później długie lata bez uszkodzeń. Nie będzie również zagrażać skażeniem środowiska poprzez niezauważalne wycieki przez nieszczelną konstrukcję. Mogłyby one bowiem grozić zamieszkującym teren osobom niebezpiecznymi chorobami spowodowanymi rozwojowi groźnych bakterii i wirusów w ściekach.

Wybór szamba jako sposobu na odprowadzenie ścieków z terenu gospodarstwa domowego jest bardzo częsty nawet na terenach miejskich. Ze względu na to, że nadal nie wszystkie działki mogą zostać podłączone do sieci kanalizacji sanitarnych, jest on popularny wśród właścicieli działek i domów jednorodzinnych. Wybór odpowiedniego zbiornika o wysokiej jakości wykonania wraz z dostępnością usług wywozu ścieków do oczyszczalni sprawia, że rozwiązanie to okazać się może skutecznym przez całe lata.

 

Kategorie: Budownictwo