Miałem bardzo poważne zadanie. Musiałem jak najszybciej skompletować zamówienie od mojego przełożonego. Pracowałem tutaj parę dni, więc nie wiedziałem jeszcze jak to wygląda. Na pewno jeśli kiedykolwiek miałbym zamówić części zamienne to poszedłbym do sklepu, gdzie ktoś może mi doradzić. Miałem jeszcze przed wyjściem z firmy przejść się do magazynu i sprawdzić jakie faktycznie części do maszyn Stiga będę potrzebował. Zakup ich nie powinien sprawiać problemów.

Zakup części Stiga

tanie części stigaChciałoby się powiedzieć, że jako pracownik powinienem sobie ze wszystkim sam poradzić, bo w końcu od tego byłem tutaj zatrudniony. To wszystko nie jest jednak takie proste. Podsumowując to wszystko chciałem wybrać tańsze części, bo nie chciałem też naciągać firmę na dodatkowe koszty. Tanie części Stiga okazały się tak naprawdę dobrej jakości. Zdziwiłem się, bo faktycznie z doświadczenia wiem, że to co tańsze nie powinno być najlepsze. Tutaj jednak okazało się, że bez problemów można kupić przeróżne części, które można samodzielnie dopasować do dowolnej maszyny. Jeśli ktoś kiedyś będzie zastanawiał się nad częściami to tym bardziej moje pierwsze doświadczenia z zakupem były bardzo pozytywne. Kiedyś ktoś mi powiedział, że trzeba rozeznać się w danym temacie, aby stać się profesjonalistą. Ja faktycznie zamierzałem jeszcze trochę się podszkolić w maszynach, ale początkowo postawiłem na Stiga. Są to rozwiązania przeznaczone dla różnych firm, więc na pewno będę z tego zadowolony. Jeśli ktoś bierze pod uwagę pracę w branży technicznej to jak najbardziej warto będzie się tego wszystkiego nauczyć. Ja widzę już po swojej pracy, że na pewno takich zamówień na części będzie bardzo dużo. Oczywiście, byłem na to dobrze przygotowany.

Ze swojego doświadczenia wiem, że w różnych sklepach są różne ceny za takie opcje, więc na to też trzeba zwrócić dużą uwagę. Jeśli ktoś kiedyś będzie zastanawiał się, czy warto kupować tanie części to jak dla mnie jak najbardziej tak. Mój szef na przyklad bardzo się ucieszył jak dowiedział się jakie części mu przyniosłem. Sprawdził jeszcze czy będą one pasować i oczywiście nie mogło być inaczej. Na pewno jeśli kiedykolwiek będę miał po raz kolejny pojechać do sklepu to już wiem co gdzie się znajduje, więc mam ten większy komfort. 

Kategorie: Maszyny