W dzisiejszej rzeczywistości młodzi absolwenci uczelni nie mogą liczyć na to, że po zakończeniu studiów praca będzie po prostu na nich czekać. Nie każda branża ma tak duże zapotrzebowanie na kadry szkolone przez szkoły wyższe, a proces rekrutacji został dodatkowo utrudniony wskutek pandemii koronawirusa, przez którą wiele przedsiębiorstw zamiast zwiększać zatrudnienie są zmuszone do jego ograniczania. Rynek nie znosi jednak próżni zatem są branże, w których kryzysu nie widać.

Rekrutacje w branży ubezpieczeniowej

ubezpieczeniaSystem ekonomiczny musi funkcjonować niezależnie od kryzysów, jakie go dotykają. Dopóki firma nie upadnie musi zatrudniać księgowego, audytora finansowego, dlatego te branże jako ostatnie odczują kryzys finansowy. Podobnie w przypadku branży ubezpieczeniowej, ponieważ wiele ubezpieczeń jest po prostu obowiązkowych, a dodatkowo największe przedsiębiorstwa nie zaryzykują rezygnacji z ochrony ubezpieczeniowej, ponieważ w przypadku szkody byłby to przysłowiowy gwóźdź do ich trumny. Nie każda firma zresztą może zrezygnować z polisy, ponieważ często stanowi ona zabezpieczenie wymagane przez bank, który oczekuje naniesienia na nią cesji ubezpieczeniowej. Wbrew pozorom, produkty ubezpieczeniowe nie są zbyt dobrze rozumiane przez klientów indywidualnych i korporacyjnych, a same ubezpieczenia długo nie cieszyły się szczególnym uznaniem w oczach potencjalnych kandydatów do pracy. Zupełnie niesłusznie! Ostatnio coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że zakłady ubezpieczeń często są większymi przedsiębiorstwami, niż popularne banki działające w naszym kraju, a wynagrodzenia oferowane w branży pozwalają na osiągnięcie bezpieczeństwa finansowego szybciej, niż w bardziej popularnych gałęziach gospodarki. W ubezpieczeniach swoje miejsce mogą znaleźć osoby po różnych studiach, ponieważ z racji zapotrzebowania na produkty ubezpieczeniowe ze strony wszystkich gałęzi przemysłu, potrzebne są osoby posiadające między innymi wiedzę techniczną, finansową, medyczną.

Osoby, które zdecydowały się związać swoją karierę zawodową z branżą ubezpieczeniową nie muszą obawiać się o jutro, jak to jest w przypadku wielu osób z innych branż. Wiele firm nadal się rozwija i prowadzi rekrutacje co pokazuje, że jest to dziedzina odporna na kryzysy finansowe, co w przyszłości z pewnością może być dużą zaletą dla osób, które będą szukały nowego miejsca zatrudnienia.

Kategorie: Usługi