Nie wszystkie zagrożenia są widoczne gołym okiem, dlatego trzeba być świadomym tego co może nam zaszkodzić. Najbardziej przebiegłe są bakterie i wirusy, gdyż unoszą się w powietrzu i stanowią potencjalne zagrożenie dla każdego człowieka.

Co nam daje ozonowanie?

urządzenie do ozonowania powietrzaZ pewnością o ozonie słyszało wielu z nas, ale nie każdy wie jakie ma działanie i jak go można zastosować. Przede wszystkim jest to gaz o silnych właściwościach aseptyczne i toksyczne, dzięki czemu jest powszechnie stosowany w odkażaniu wody. Ozonować można pomieszczenia, przedmioty, żywność, wodę czy samochody. Co najważniejsze ozonowanie jest naturalną metodą, w której nie stosuje się żadnych środków chemicznych. Metodę tą można stosować w domu, pod warunkiem, że przestrzega się zaleceń producenta. Urządzenie do ozonowania powietrza wymaga jedynie podłączenia do źródła zasilania. Należy je ustawić w zamkniętym pomieszczeniu na przykład na krześle, aby nie stało na ziemi. W zależności od wielkości pomieszczenia, ozonator nastawia się na dwadzieścia – czterdzieści minut. Po tym czasie należy odczekać kilkanaście minut i można bezpiecznie wejść, a następnie przewietrzyć pomieszczenie. Jak widać jest to bardzo prosta metoda, które nie posiada wad ani skutków ubocznych. Jedyne o czym należy pamiętać, to to iż w ozonowanym lokalu nie mogą przebywać ludzie ani zwierzęta. W wyniku działania ozonu, odkażone zostaje powietrze oraz wszelkie przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu. Ozonowanie likwiduje bakterie, wirusy, pleśń, grzyby, a nawet nieprzyjemne zapachy.

Choć ozonowanie nie jest powszechnie stosowane przez osoby indywidualne, to szybko zyskuje popularność, gdyż jest całkowicie naturalne i uniwersalne. Sprawdzi się w domu, zakładzie pracy, szpitalu, placówce edukacyjnej czy urzędzie.

Kategorie: Maszyny