W interesie zawsze występują wzloty i upadki. Jedni dużo zyskują w krótkim okresie, a innym niezbyt dobrze powodzi się przez cały okres prowadzenia firmy. Powodem takiej sytuacji jest wiele czynników wynikających nie tylko z ogólnej infrastruktury, ale także ze sposobu zarządzania firmą. Niektóre osoby wykorzystują ten fakt do zarobienia naprawdę dobrych pieniędzy.

Kupowanie zadłużonych spółek

kupię zadłużoną spółkęFirmy, którym się nie powiodło z reguły znikają z rynku. Takich przypadków jest naprawdę dużo. Zakończenie działalności niesie za sobą jednak pewne konsekwencje. Jako, że firma posiada pewne zaplecze, które do tej pory zakupiła służy ono w większości przypadków jako zabezpieczenie długów wierzycieli. Nie zawsze jednak wystarcza ono na pokrycie tego długu. Dużo lepszym sposobem jest sprzedaż spółki osobom, które mają zamiar wykorzystać jej potencjał i ponownie ją reaktywować. Ogłoszeń w stylu kupię zadłużoną spółkę jest naprawdę dużo i wynika to z dość dużych możliwości takiego rynku. Wystarczy podać przykład, kiedy spółka traci wiarygodność poprzez niegospodarność zarządu. W takich przypadkach nie jest powiedziane, że nie ma ona możliwości, gdyż gdyby zatrudnić na tym stanowisku kogoś kompetentnego spółka mogłaby zyskać na wartości. Tak właśnie działają łowcy zadłużonych spółek, którzy płacą za nie niewielkie pieniądze, a następnie inwestują w nie i sprzedają po wyprowadzeniu na prostą lub działają przy niej w dalszym ciągu jeśli ma naprawdę duży potencjał.

Przykładów, kiedy ktoś wyprowadził spółkę z zadłużenia jest mnóstwo. Najczęściej wystarczy naprawdę dobra analiza finansowa i dofinansowanie, aby można było w niej nadal działać. Okazuje się, że kupowanie zadłużonych spółek to bardzo dochodowy biznes dla osób posiadających odpowiednie kwalifikacje.