Przeważnie większość mam na kilkanaście tygodni przed narodzinami swojego dziecka, kompletują wyprawkę, w której znajdują się wszystkie, niezbędne produkty. Lista tychże rzeczy jest dość długa, dlatego też najlepiej skupić się na tych praktycznych.

Gniazdka idealnie na pierwsze miesiące życia

gniazdko niemowlęceJak wiadomo, pojawienie się noworodka w domu wywraca dotychczasowe życie do góry nogami. Maluch niemalże w całości absorbuje uwagę rodziców, zatem mają niewiele czasu na co innego. Tak małe dzieci niemalże zawsze są na oku mamy lub taty, dlatego też często łóżeczko malucha jest w sypialni. Nie mniej jednak są sytuacje, kiedy można malucha na chwilę zostawić samego, ale tylko w bezpiecznym miejscu. Jednym z nich jest gniazdko niemowlęce, które kształtem przypomina ponton. Ma podwyższone brzegi i miękkie dno, które sprawiają, że maluch czuje się bezpiecznie. Dodatkowo można zmniejszyć wewnętrzną powierzchnię gniazdka, poprzez zaciągnięcie sznureczków znajdujących się po obu stronach kokona. W takim miejscu maluch ma stworzone warunki podobne do tych, jakie miał będąc jeszcze w brzuchu mamy, zatem czuje się w nim dobrze. W gniazdu można bez obaw zostawić malucha na czas drzemki, ale także w czasie czuwania, kiedy nie płacze. Również można go wsadzić do gondoli, aby maluch miało miło i ciepło w trakcie jesiennego lub zimowego spaceru. To pewnego rodzaju materacyk z zabezpieczającymi przed wypadnięciem wysokimi brzegami. Kiedy poluźni się sznureczki, to kokon staje się większy i może służyć jako miejsce do zabawy dla starszego dziecka.

Gniazda są przede wszystkim lekkie i można je wszędzie ze sobą zabrać. W razie zabrudzenia, wystarczy je wsadzić do pralki, aby znów były jak nowe. Wewnątrz mają hipoalergiczne wypełnienie, które pozwala na korzystanie z nich alergikom.

Kategorie: Dzieci