Pierwsze automaty vndingowe pojawiły się wiele lat temu w Stanach Zjednoczonych. To właśnie tam zostały zaprojektowane i szybko zyskały popularność. Już po kilku latach ruszyły na podbój Europy, gdzie są obecne do dziś. Na rynku znajdziemy wiele modeli tychże urządzeń, które posiadają szerokie zastosowanie.

Jakie przekąski kupimy w automatach?

mobilny automat do przekąsekPierwsze automaty vendingowe w naszym kraju sięgają lat dziewięćdziesiątych, gdzie przeważnie można było je znaleźć w szkołach, szpitalach czy w urzędach. Obecnie ich zasięg jest znacznie szerszy, ponieważ ich asortyment stał się się obszerniejszy. Na pewno w dużych miastach możemy znaleźć mobilny automat do przekąsek, który idealnie pasuje do szkolnych korytarzy, stacji kolejowych czy wszędzie tam, gdzie ludzie na coś lub kogoś czekają. Często znajdują się on w towarzystwie automatu z gorącą kawą i herbatą, gdyż razem tworzą idealny duet. W automatach można przede wszystkim kupić słodkie i słone przekąski w formie batonów, wafelków, czekolad czy chipsów. Przeważnie klienci mogą wybierać produkty spośród kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu dostępnych. To co się znajdzie w środku maszyny zależy tylko od jej właściciela, a oni podążając za wymaganiami klientów, często mieszają zawartość automatów, aby lepiej spełnić ich oczekiwania. Dlatego też coraz częściej automaty z przekąskami zawierają także zimne napoje w puszkach i butelkach. Oferty producentów tychże automatów stale się powiększają, aby maszyny były jeszcze bardziej uniwersalne. Obecnie poza przekąskami i gorącymi oraz zimnymi napojami, w maszynach vendingowych można jeszcze kupić kanapki, świeże owoce, gotowe dania obiadowe, które można podgrzać w mikrofalówce czy leki. Panująca pandemia spowodowała, że na rynku pojawiły się automaty z jednorazowymi maseczkami i produktami do dezynfekcji.

Automaty vndingowe są ciekawym sposobem na zwiększenie obrotu w firmie, przez wprowadzenie nowego kanału sprzedaży, ale też mogą stanowić zupełnie oddzielny biznes. Na sprzedaży vndingowej można całkiem dobrze zarobić, jeżeli maszyna będzie zlokalizowana w miejscu, gdzie stale przebywa duża liczba potencjalnych klientów, bo to wygeneruje sporą sprzedaż. Liczy się też odpowiedni dobór asortymentu, który będzie odpowiadać klientom.

Kategorie: Usługi