Na rynku dostępne są zarówno tradycyjne piece do sauny, ogrzewane drewnem, jak i modele elektryczne. Do wyboru dostępne są trzy rodzaje pieców elektrycznych, w tym piece jednofunkcyjne, dwufunkcyjne i akumulacyjne. Każdy z tych rodzajów pieca ma inne właściwości, jest wykonany w odmienny sposób, stąd też pojawiają się znaczne różnice w cenach takich produktów. Jak wybrać odpowiedni i czym się różnią?

Dobór pieca do sauny

piec do sauny cenaPiece jednofunkcyjne mają elektryczne grzałki, które powodują nagrzewanie kamieni i powietrza w saunie. Rozgrzane kamienie w takim przypadku mogą być zraszane wodą, co powoduje efekt powstawania pary. Piece jednofunkcyjne sprawdzają się w przypadku osób lubiących saunę suchą albo mokrą. Jeżeli interesuje nas piec do sauny cena będzie uzależniona od jego rodzaju. Piece dwufunkcyjne są potocznie nazywane kombi, oprócz grzałek znajduje się generator pary, z ręcznym albo automatycznym uzupełnianiem wody. Piece dwufunkcyjne dają pełną różnorodność kąpieli saunowych, jednak są przeznaczone przede wszystkim dla osób preferujących delikatną saunę parową. Piece akumulacyjne mają konstrukcję podobną do termosu. Zbiornik kamieni jest w takim przypadku izolowany termiczni i wyposażony w pokrywę. Kiedy jest ona zamknięta, w trybie podtrzymywania temperatury kamieni, piec może pracować z obniżoną mocą. W przypadku, kiedy użytkownik chce skorzystać z sauny, musi otworzyć pokrywę i polać kamienie wodą.

Najnowszym trendem, jednak także najdroższym, są piece elektryczne wyposażone w systemy umożliwiające różne formy użytkowania sauny, zaczynając od sauny suchej, przez mokrą, aż po parową z opcją inhalacji zapachowych czy solnych. Są one wyposażone w specjalny pojemnik na wodę ze stali, który umiejscowiony jest wewnątrz pieca i w przypadku włączenia grzałki zaczyna ogrzewać wodę, zwiększając wilgotność.

Kategorie: Usługi