Jednym z ważniejszych etapów wykończenia nowo wybudowanego domu jest wybór odpowiedniego materiału do pokrycia elewacji. Musi to być materiał który z jednej strony będzie wyglądał estetycznie, a z drugiej zapewniał odpowiednią ochronę fasadzie budynku. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się te materiały, które wyglądem przypominają naturalne drewno.

Zalety elastycznych desek elewacyjnych

elastyczne deski elewacyjneWybierając odpowiedni materiał do porycia elewacji większość osób skupia się na możliwie jak najbardziej estetycznym wyglądzie. Jest to błąd gdyż elewacja, oprócz funkcji estetycznej pełni bardzo ważną rolę ochronną dla fasady budynku. Obecnie szczególnie często wybiera się materiały, które przypominają wyglądem naturalne surowce a jednocześnie są bardzo łatwe w montażu, takie jak elastyczne deski elewacyjne. Rozwiązanie te, ze względu na wiele niewątpliwych zalet, cieszy się bardzo szybko rosnącą popularnością. Z ważniejszych zalet tego typu rozwiązania warto wymienić przede wszystkim bardzo prostą obróbkę. Nie są tutaj potrzebne żadne profesjonalne maszyny do cięcia, ale wystarczy odpowiednio naostrzony nóż, najlepiej nóż techniczny. Dzięki temu z odpowiednim docięciem elastycznej deski elewacyjnej poradzi sobie każdy, bez konieczności wzywania profesjonalnej ekipy remontowej. Przemawia za tym również prostota montażu tego typu materiału elewacyjnego.  Nie są tutaj potrzebne żadne gwoździe czy też wkręty, ale wystarczy zwykły klej akrylowy. Deski elewacyjne, są również bardzo wytrzymałe, głównie dzięki temu, że są dodatkowo zbrojone za pomocą siatki z włókna szklanego. Mimo tego, rozwiązanie to jest w pełni elastyczne, dzięki temu bardzo ściśle przylega nawet do większych nierówności czy krzywizn ściany. Dzięki temu takie rozwiązanie jest świetnym rozwiązaniem dla elewacji przed wszelkimi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Deski drewno-podobne akrylowe same w sobie są także w pełni odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, w tym uderzenia.

Wybierając odpowiedni materiał do pokrycia elewacji powinniśmy się kierować przede wszystkim jego praktycznością. Powinien on być prosty w montażu, dobrze przylegać od ściany jednocześnie odpowiednio ją chroniąc. Stąd też rosnąca popularność materiałów akrylowych do pokrycia elewacji, przypominających wyglądem drewno.

Kategorie: Wyposażenie