Najwięcej osób kończących budowę swojego wymarzonego domu decyduje się na zamontowanie w jego wnętrzu podłóg z paneli. Nie da się ukryć, że jest to rozwiązanie, które jest stosunkowo tanie i jednocześnie wygląda bardzo estetycznie na naszych podłogach. Jednak należy wziąć pod uwagę fakt, że nie wystarczy zakupić samych paneli. Bardzo ważną kwestią jest dodatkowo zamontowanie odpowiednich listew. 

Estetyczne listwy do paneli 

listwy przypodłogowe mdfNa chwilę obecną panele podłogowe to najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o montaż podłóg. Panele te dostępne są obecnie w każdym sklepie czy markecie budowlanym. Niemniej jednak warto pamiętać, że oprócz paneli zakupić musimy wspomniane listwy oraz piankę pełniącą rolę podkładu. Obecnie najczęściej wybierane są listwy przypodłogowe MDF. Rozwiązania tego typu sprawiają, że nasze panele dodatkowo nabierają uroku. Montaż takich listew jest kwestią niezwykle prostą. Listwy są stosunkowo elastyczne i podatne na formowanie. Możemy łatwo je zamontować na naszej podłodze. Jednak wiele osób się pewnie zastanawia w jakim celu się takie listwy montuje. Otóż odpowiedź jest prosta. Panele po ułożeniu muszą odpowiednio „pracować” więc w pobliżu ścian zostawia się małe luki. Dzięki nim nasze panele nie są położone „na sztywno”. Bardzo ważne jest jednak żeby takie luki odpowiednio zamaskować. Właśnie do tego celu stosuje się wspomniane wcześniej listwy przypodłogowe. Najczęściej dobiera się listwy w kolorze zbliżonym do koloru samych paneli. 

Na dzień dzisiejszy listwy przypodłogowe wykonane z tworzywa jakim jest MDF są niezwykle często wybierane przez naszych rodaków. Listwy te świetnie się spisują i warto również zaznaczyć, że są one odporne na najróżniejsze uszkodzenia. Dodatkowo listwy te możemy stosunkowo łatwo czyścić gdy pojawią się na nich jakiekolwiek zanieczyszczenia. 

Kategorie: Wyposażenie